Bývalí kmotři Oulický a Novák jsou v hledáčku policie. Prý kvůli hazardu | E15.cz

Bývalí kmotři Oulický a Novák jsou v hledáčku policie. Prý kvůli hazardu

Patrik Oulický
Patrik Oulický
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Protikorupční policie vyšetřuje vlivného podnikatele Patrika Oulického a bývalého senátora Alexandra Nováka, údajně kvůli praní špinavých peněz. Podle informací Českého rozhlasu oba muži zřejmě skrytě investovali do kasina.

Oulický byl v médiích často označován za kmotra ústecké ODS, loni ale ze strany vystoupil. Novák býval považován za jednoho z nejvlivnějších členů severočeské ODS. Předloni byl odsouzen za korupci a také ODS opustil.

Trestní oznámení na Oulického a Nováka podalo podle rozhlasu už před dvěma lety ministerstvo financí. „Tímto případem se skutečně zabýváme, je ve fázi prověřování. V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné bližší informace,“ řekl Radiožurnálu mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Rozhlas má prý dokumenty a svědectví, které potvrzují, že Oulický a Novák investovali desítky milionů do získání licence pro luxusní kasino v západních Čechách.

Bývalý senátor Novák je nyní ve vězení kvůli přijetí úplatku ve výši více než 40 milionů korun a jeho advokát se k případu nechtěl vyjadřovat. Oulický také nechtěl kauzu blíže komentovat. „Já s kasiny a takovými nesmysly nemám nic společného,“ řekl Radiožurnálu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video