Chystaná trojkoalice: do dvou týdnů program, rozpočet do konce roku | E15.cz

Chystaná trojkoalice: do dvou týdnů program, rozpočet do konce roku

Zleva předseda hnutí ANO Andrej Babiš, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vystoupili 2. prosince tiskové konferenci po vyjednávání o koaliční smlouvě.
Zleva předseda hnutí ANO Andrej Babiš, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vystoupili 2. prosince tiskové konferenci po vyjednávání o koaliční smlouvě.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sociální demokraté, hnutí ANO a lidovci se na pondělní schůzce shodli na nutnosti schválení státního rozpočtu do konce roku. Dohodli se i na vytvoření pracovní skupiny k zákonu o státní službě. Socialisté připraví finální verzi principů koaliční spolupráce na sobotní jednání špiček všech tří stran. Zapracují do ní připomínky svých partnerů.

V úterý, středu a ve čtvrtek se sejdou expertní týmy partají, aby projednaly všechny oblasti budoucí koaliční spolupráce. Dnes žádné posuny v programové části nenastaly, nicméně pravděpodobnost vzniku koaliční vlády se prý mírně zvýšila.

Na sobotním jednání se lídři rodící se trojkoalice mají dohodnout na zapracování výstupů expertů do společné koaliční smlouvy. Dle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky se má v sobotu jednat hlavně o programové části smlouvy. Dokument by měli mít hotový do 14. prosince. ČSSD se rozhodne, jestli bude schvalovat vládní účast v referendu.

Lidovci také vyšlou své zástupce do expertní skupiny, která připravuje novelu zákona o státní službě, který zahrnuje také problematiku lustrací. Strany chtějí normu předložit ještě do konce roku, uvedl Sobotka.

Shoda na rozpočtu bude signálem

Předseda ČSSD dále řekl, že se s lídrem ANO Andrejem Babišem a předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem dnes shodl na nutnosti schválit rozpočet na rok 2014 do konce prosince. Podle něj tak strany dají signál, že se dokážou dohodnout na klíčovém tématu.

V Parlamentu pak chtějí připravit harmonogram jednání tak, aby se rozpočet opravdu stihl schválit do konce roku. Ve druhém čtení v Poslanecké sněmovně budou zákonodárci hledat úspory v provozních výdajích, dodal Sobotka.

V úterý se podle něj také uskuteční schůzka předsedů stran chystané trojkoalice k rozdělení sněmovních výborů a jednotlivých vládních resortů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video