ČSSD uhradila další Altnerův dluh, celkově poslala přes devět milionů | E15.cz

ČSSD uhradila další Altnerův dluh, celkově poslala přes devět milionů

ČSSD uhradila další Altnerův dluh, celkově poslala přes devět milionů
Zdeněk Altner
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

ČSSD zaplatila další dluh bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle rozsudku pražského soudu uhradit téměř 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu. Sociální demokraté zatím odmítají Altnerovi zaplatit a uspokojují věřitele svého bývalého právníka. Dnes poslali 240 tisíc korun Městskému soudu v Praze, celkově tak již Altnerovým věřitelům uhradili 9,2 milionu korun.

ČSSD Altnerovi nechce peníze na jeho švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu v řízení o svém dovolání již nedostala zpět. V minulých týdnech plnila sociální demokracie ve prospěch Oborové zdravotní pojišťovny, České advokátní komory, několika finančních úřadů, Všeobecné zdravotní pojišťovny a Státního pozemkového úřadu.

Altner: Premiér rozvrací ústavní systém, vede kampaň proti justici

Bývalý advokát Altner na konci března vyhrál letitý spor se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Altner již dal podnět k exekučnímu vymáhání pohledávky.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!