Evropský investiční fond zlevní úvěry pro české podnikatele | E15.cz

Evropský investiční fond zlevní úvěry pro české podnikatele

peníze
peníze
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Petra Pelantová, Euro

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čeští podnikatelé, jejichž roční tržby přesahují deset milionů korun, budou už brzy mít přístup k levnějšímu financování. GE Money Bank se totiž podařilo dohodnout spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF), díky které bude banka moci poskytnout investiční úvěr buď úplně bez zajištění, anebo jen s částečným sníženým požadavkem na jištění. Dle bonity klienta.

GE díky tomu nabídne klientům výhodnější úrok. Banka ovšem zatím nechce uvádět detaily neboť spolupráci představí během strojírenského veletrhu v Brně, který začíná v pondělí 10.září. Na spolupráci s EIF se ale chystá také Komerční banka. Podrobnosti však zatím tají s tím, že by jakékoli informace byly zatím předčasné.

Výše úvěru se zárukou EIF, o který budou smět podnikatelé žádat u GE, spadá do rozmezí 500 tisíc až deset milionů korun se splatností až deset let. Banka prý bude díky záruce fondu schopna financovat půjčku do sto procent její výše. Roční tržby podnikatele však nesmí přesáhnou 200 milionů korun, spodní hranice činí zmiňovaných deset milionů korun.

Z hlediska oblasti podnikání je úvěr určen všem s výjimkou zemědělců. Pro ty má GE jinou formu podpory. Financování lze použít například na nákup či rekonstrukci nemovitosti či pořízení nových technologií a strojů.

Evropský investiční fond byl založen v roce 1994 za účelem poskytování pomoci malým podnikům. Jeho většinovým podílníkem je Evropská investiční banka, se kterou už dlouho spolupracuje Česká spořitelna.

Autor: Petra Pelantová, Euro

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video