Hrozba bombou na hodinu omezila provoz pražského Hlavního nádraží | E15.cz

Hrozba bombou na hodinu omezila provoz pražského Hlavního nádraží

Policie evakuovala Hlavní nádraží
Policie evakuovala Hlavní nádraží
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Provoz vlaků a metra na pražském Hlavním nádraží dnes večer zhruba na hodinu omezila hrozba bombou. Anonym její uložení na nádraží oznámil na tísňovou linku, policie z haly i prostor metra evakuovala cestující. Kolem 19:00 prohledávání budovy ukončila, bombu nenašla. Po dobu zásahu vlaky ani metro ve stanici nezastavovaly.

„Prohlídka byla negativní, žádná bomba se nenašla,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková. Anonymní hrozby bombou jsou na pražském hlavním nádraží poměrně časté.

Třeba loni policisté budovu kvůli podobným výhrůžkám prohledávali čtyřikrát. Z toho dvakrát anonym oznámil uložení bomby obecně na hlavním nádraží, takže policie musela přijmout bezpečnostní opatření na všech hlavních nádražích po celé zemi.

V tomto týdnu v úterý hrozil anonym bombou na hlavním železničním nádraží v Brně, vlaky kvůli tomu stály asi dvě hodiny.

Potíže soukromých dopravců

Už v pondělí železniční dopravu v Česku na několik hodin narušilo anonymní nahlášení bomby ve vlacích soukromých dopravců RegioJet a Leo Express. Policie kvůli tomu zastavila jejich spoje ve stanicích, evakuovala z nich přes 1000 lidí a vlaky prohlédli pyrotechnici. V jednom z nich, který kontrolovali v Olomouci, narazili na podezřelý předmět. Ukázalo se ale, že jde o batoh, který neobsahoval výbušninu.

Za šíření poplašné zprávy ukládá trestní zákoník základní sazbu až dvou let vězení. Činu se dopustí ten, kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video