Hušákovi hrozí deset let za podvod | E15.cz

Hušákovi hrozí deset let za podvod

Hušákovi hrozí deset let za podvod
Aleš Hušák
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK
nos

Pražská policie obvinila bývalého šéfa společnosti Sazka Aleše Hušáka z pokusu o podvod. Kauza se týká směnky na 50 milionů korun, kterou chtěl Hušák vyplatit od podnikatelů Martina Ulčáka a Marka Dospivy. V případě prokázání viny mu hrozí až desetileté vězení. O posunu v kauze informovala mluvčí pražských policistů Jana Rösslerová.

O případ se kriminalisté začali zajímat loni v říjnu poté, co se na ně s trestním oznámením obrátili bývalý Hušákův blízký přítel Martin Ulčák a šéf investiční skupiny Penta Dospiva. Podnikatelům se nelíbilo, že se po nich Hušák domáhá zaplacení směnky na 50 milionů, jejíž platnost podle nich dávno vypršela.

Směnku Hušák uplatnil u soudu vůči podnikatelům loni v březnu. Městský soud v Praze proto vydal směnečný platební rozkaz, proti kterému se ohradil jak Ulčák, tak Dospiva, který na směnce figuruje jako ručitel. Při následném líčení se soud postavil na stranu stranu podnikatelů a žalobu někdejšího šéfa Sazky na zaplacení milionů zamítl.

Podle Ulčáka směnka sloužila pouze k případnému odkoupení nemovitostí na Menorce, které Hušák vlastnil, v případě, že by se dostal do finančních problémů po pádu Sazky. Dohodnout se na tom měla trojice ústně začátkem května 2011, nabídka však byla údajně omezená tříměsíční lhůtou.

Hušák v Sazce vládl šestnáct let
Aleš Hušák se stal šéfem Sazky v roce 1995. Ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva loterijní firmy postupně skončil předloni. Sazka se na jaře 2011 dostala do insolvence a poté do konkurzu. Její podnikatelskou činnost převzala tentýž rok v listopadu za 3,8 miliardy korun firma Sazka sázková kancelář, vlastněná finančními skupinami PPF a KKCG. V prosinci 2012 pak KKCG Sazku zcela ovládla, když od PPF koupila její poloviční podíl. Cenu transakce její aktéři nezveřejnili, podle informací v médiích šlo o 5,3 miliardy korun.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!