Jourová: Přijetí služebního zákona od ledna 2015 není ultimátum EU | E15.cz

Jourová: Přijetí služebního zákona od ledna 2015 není ultimátum EU

Ministryně Věra Jourová
Ministryně Věra Jourová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, čap, msc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přijetí služebního zákona k prvnímu lednu příštího roku není ze strany Evropské unie ultimátem, je přesvědčena ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO). O prodloužení lhůty se tak dá jednat, řekla České televizi. O služebním zákonu ve čtvrtek diskutují koaliční strany.

Koaliční vláda sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců počítá s tím, že jejich verze služebního zákona bude účinná od začátku příštího roku. Na tento termín se v minulosti odvolávala i s tím, že je to požadavek Evropské unie. Někteří opoziční představitelé to ale zpochybňovali a tvrdili, že unii jde spíše o kvalitu zákona, než termín jeho přijetí.

Jestli se současný koaliční návrh podaří ve Sněmovně schválit, zatím není jasné, protože pravicová opozice prohlásila, že tomu bude bránit, dokud kabinet nepřistoupí na čtveřici jejích podmínek na změnu normy. Koaliční představitelé, kteří uvažují i o tom, že by v příštím roce v účinnost vstoupil služební zákon z roku 2002, o dalším postupu právě teď jednají na úřadu vlády.

Autor: ČTK, čap, msc

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.