Komunistický náměstek hejtmana označil Egypťany za opice. Jde o soukromý výrok, říká jeho nadřízený | E15.cz

Komunistický náměstek hejtmana označil Egypťany za opice. Jde o soukromý výrok, říká jeho nadřízený

ČTK

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje a předseda chomutovské KSČM Jaroslav Komínek označil na sociální síti Facebook Egypťany za opice a ostudu civilizace. Reagoval tak na to, že se svými přáteli musel platit 160 eur navíc při odletu z letoviska Marsa Alam, kde trávil dovolenou. Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) jde o soukromý výrok. Komínek se k příspěvku nevyjadřuje.

Status, na který upozornil server HlidacíPes.org, se na Komínkově Facebooku objevil v neděli večer krátce předtím, než z Egypta odletěl zpět do České republiky. "Asi takhle, ty Egyptský opice zrozený z neandrtálců mě asi hooodně dlouho neuvidí. Egypťani jsou ostudy toho, čemu se říká civilizace," napsal doslova politik.

Komínek se k příspěvku nevyjadřuje, nezvedá telefon, nereaguje ani na SMS. Sdílnější nebyl ani hejtman Bubeníček. "Jde o soukromý profil pana náměstka Komínka, s dalšími dotazy se proto obraťte na něj," vzkázal Bubeníček.

Zdanění restitucí stvrdí spojení ANO s KSČM a SPD, míní ostatní. Byla by to ďábelská koalice, říká Birke

V Egyptě Komínek pobýval od poloviny minulého týdne, ještě v sobotu sdílel fotografie z potápění. Rozhořčil jej incident na letišti v Marse Alam. podle diskuse pod příspěvkem měl s dalšími lidmi zaplatit asi 160 eur, není jasné za co. Nyní už je příspěvek smazaný. Podle dřívějších příspěvků strávil v létě v Egyptě už jednu dovolenou s rodinou. Pobyt v letovisku Hurghada si pochvaloval.

Egypt je oblíbenou destinací českých turistů. Asociace cestovních kanceláří odhaduje, že za celý letošní rok zemi navštíví 260 tisíc až 280 tisíc Čechů a že se Egypt zařadí do první pětky nejpopulárnějších destinací pro letecké zájezdy.

Komentář Martina Čabana: Babiš musí mít z čeho vybírat
Piráti v palbě kritiky. Ostatní strany je kritizují za postoj k výborům i volbě předsedy sněmovny

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!