Ivana Zemanová: Léčba prezidenta si vyžádá čas, mějte trpělivost | E15.cz

Léčba prezidenta Miloše Zemana si vyžádá čas. Manželka Ivana požádala veřejnost o trpělivost

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
2

Pražský hrad ve čtvrtek v 16 hodin uspořádal  briefing ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana. Vystoupila manželka Ivana Zemanová, která prohlásila, že její manžel podstupuje léčbu, která si vyžádá čas. Poprosila veřejnost o trpělivost. Podrobnosti o zdravotním stavu prezidenta však neposkytla. Nikdo jiný na briefingu nevystoupil.

Prezident je v nemocnici od neděle, podrobnosti zdravotního stavu dosud nebyl známy. Zeman byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v neděli. Podle vyjádření prezidentova ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala byly důvodem komplikace provázející chronické onemocnění. Přesnou diagnózu Zavoral médiím nesdělil, protože k tomu neměl pacientův souhlas.

Zinke v pondělí řekla, že Zemanův zdravotní stav je stabilizovaný. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka Zeman komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi. Jiné informace o jeho zdravotním stavu nejsou k dispozici.

Miloš Zeman a jeho nejdůležitější okamžiky

Ovčáček v pátek řekl, že prezident je nemocen dva týdny. Na Zavoralovo doporučení proto Zeman v pátek hlasoval ve volbách přímo na zámku v Lánech a zrušil nedělní účast v televizní debatě. V neděli po převozu Zemana do nemocnice hradní mluvčí uvedl, že prezidentova hospitalizace neohrožuje povolební vyjednávání a ústavní situaci. Dodal, že prezident nyní potřebuje klid na léčbu, o jejím průběhu a délce rozhodnou lékaři. Podle mluvčí ÚVN stanovuje léčebný plán lékařské konzilium nemocnice složené ze specialistů na Zemanovy dílčí zdravotní problémy.

Zeman pobýval v ÚVN už v září, strávil tam osm nocí. Podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt, při kterém prezident podstoupil několik vyšetření a infuze. V tehdejší zprávě Hradu je uvedeno, že prezident trpěl dehydratací a mírným vyčerpáním a že u cukrovky nebyly zjištěny nadlimitní hodnoty. Neuropatie nohou, kvůli které se prezident pohybuje na vozíku, podle zprávy přetrvává.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video