MMR chystá kampaň o čerpání evropských peněz, vyrazí s ní do regionů | E15.cz

MMR chystá kampaň o čerpání evropských peněz, vyrazí s ní do regionů

Věra Jourová
Věra Jourová
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Share on Facebook Messenger
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chystá informační kampaň, jak správně čerpat peníze z evropských fondů. Na podzim s ní vyrazí do regionů. Česko může v následujícím programovém období 2014 až 2020 z evropských strukturálních a investičních fondů získat až 24 miliard eur, což je zhruba 668 miliard korun.

Série konferencí pod názvem Evropské fondy 2014-2020: Jednoduše pro lidi se uskuteční na přelomu října a listopadu v Praze a dalších sedmi krajských městech.

„Cílem konferencí je představit možnosti nového programového období a upozornit na hlavní změny oproti současnému programovému období 2007 až 2013,“ prohlásila ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová. Součástí konference bude také podle ní blok novinek z oblasti veřejných zakázek.

Základní dokument nutný k čerpání peněz z fondů EU, Dohodu o partnerství, v úterý schválila Evropská komise. „Dohoda definuje hlavní oblasti rozvoje ČR, které budou podporovány z evropských fondů, a nastavuje základní pravidla pro fungování celého systému,“ vysvětlila Jourová. První projekty spolufinancované z evropských peněz půjde přihlašovat na začátku roku 2015.

Nevyřešené politické otázky

Zatímco věcné části dohody se podařilo postupně vyřešit, některé politické otázky nad rámec fondů EU přetrvaly. „I přes intenzivní neformální jednání k programům zůstávají otevřené některé body, kterým se bude potřeba detailněji věnovat,“ připouští MMR.

Podle dřívějších informací se Česko mimo jiné muselo zavázat, že přijme chybějící služební zákon a změní zákon o posuzování vlivu velkých staveb na životní prostředí, takzvaný proces EIA, tak, aby byl v souladu s evropskou legislativou. Tento problém vyřešil slib ČR, že v roce 2015 vstoupí v platnost nový zákon o EIA a stavební zákon, který rozpory vyřeší.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.