Možného prezidentského kandidáta Pavla začali podporovat i někteří miliardáři | E15.cz

Možného prezidentského kandidáta Pavla začali podporovat i někteří čeští boháči

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Aktivity generála Petra Pavla přitahují pozornost i u některých tuzemských miliardářů. S prvními objíždí regiony a diskutuje s občany, druzí cesty financují. To, co připomíná předvolební kampaň, je zatím však údajně pouze iniciativa, která má Českou republiku připravit na krize podobnou té koronavirové. Podle serveru Hlidacipes.org Pavla podporuje například podnikatel a zakladatel společnosti Y Soft Corporation Václav Muchna.

„Chci kandidovat na prezidenta, pokud po tom bude poptávka,“ řekl Pavel pro CNN Prima News. Na otázku, zda má přislíbené konkrétní sponzory své případné kampaně, odpověděl, že je v kontaktu s nejmenovanými filantropy, kteří podporují i jeho předchozí a současné aktivity v regionech.

HlídacíPes.org nyní zveřejnil první čtyři jména. Kromě Muchny jsou to zakladatel W. A. G. payment solutions a značky Eurowag Martin Vohánka, spolumajitel společnosti Livesport, která vytváří aplikaci na sledování sportovních výsledků, Martin Hájek a výkonný šéf investiční skupiny RSJ Libor Winkler.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video