Muniční sklad Květná se znovu otevře, nahradí vybuchlé Vrbětice | E15.cz

Muniční sklad Květná se znovu otevře, nahradí vybuchlé Vrbětice

Muniční sklad Květná se znovu otevře, nahradí vybuchlé Vrbětice
Vybuchlý muniční sklad ve Vrběticích
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Vláda rozhodla o znovuotevření muničního skladu Květná na Svitavsku. Do skladu by se mohla přesunout část munice z areálu ve Vrběticích na Zlínsku, v němž nedávno explodovaly desítky tun munice.

Provoz areálu v Květné by mohl stát podle hrubého odhadu ministra obrany Martina Stropnického (ANO) asi 100 milionů korun ročně. Ve Vrběticích bylo uloženo až 15 tisíc tun munice, kolem 2800 tun z nich by se podle odhadu Stropnického z minulého týdne mohlo přesunout do Květné.

Zprovoznění areálu v Květné je podle něj záležitostí několika týdnů. Už v současné době se v něm pracuje například na kontrole elektroinstalací.

Ve Vrběticích ve druhé polovině minulého týdne vypršela sedmidenní lhůta bez neřízeného výbuchu. Pyrotechnici ji stanovili k tomu, aby mohli prostor prohlásit za bezpečný a povolit odvoz munice uskladněné v dalších budovách.

Sklad ve Vrběticích, jehož část si pronajímala ostravská společnost Imex Group, vybuchl 16. října. Dva zaměstnanci firmy při něm zemřeli. Ve skladu explodovaly desítky tun munice.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!