Nejvyšší soud odmítl dovolání Hušáka, chtěl proplatit směnku na 50 milionů | E15.cz

Nejvyšší soud odmítl dovolání Hušáka, chtěl proplatit směnku na 50 milionů

Nejvyšší soud odmítl dovolání Hušáka, chtěl proplatit směnku na 50 milionů
Aleš Hušák
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Exšéf Sazky Aleš Hušák nedostane 50 milionů korun, které chtěl proplatit na základě směnky od podnikatelů Martina Ulčáka a Marka Dospivy. Nejvyšší soud (NS) odmítl jeho dovolání. Podnikatelé tak s konečnou platností peníze platit nemusejí, naopak Hušák jim musí uhradit náklady právního zastoupení.

Soud ale zatím nezveřejnil odůvodnění. Informaci potvrdila pracovnice Nejvyššího soudu Oldřiška Maršálková.

Směnku na 50 milionů Hušák uplatnil vůči podnikatelům loni v březnu. Městský soud v Praze vydal platební rozkaz, proti kterému se ale ohradili jak Ulčák, tak Dospiva, jenž na směnce figuruje jako ručitel. Při následném líčení se soud postavil na stranu podnikatelů a žalobu někdejšího šéfa Sazky na zaplacení zamítl.

Podle Ulčáka směnka sloužila pouze k případnému odkoupení nemovitostí na Menorce, které Hušák vlastnil, v případě, že by se dostal do finančních problémů po pádu Sazky. Trojice se údajně dohodla ústně začátkem května 2011, nabídka však byla podle Ulčáka omezená tříměsíční lhůtou, čemuž nakonec soudy uvěřily.

Podle dřívějšího vyjádření Hušákova právníka Andreje Vacíka se ale na inkriminovaném jednání o prodeji nemovitostí nehovořilo. Na co konkrétně byla směnka určená nebo jaká byla doba její platnosti, ale právník nikdy neupřesnil.

Trestní oznámení kvůli směnce

Kvůli směnce podali oba podnikatelé také trestní oznámení. Domnívali se, že se Hušák pokusil o podvod. Městské státní zastupitelství v Praze letos v březnu Hušákovo stíhání zrušilo.

Hušák byl generálním ředitelem Sazky od roku 1995, před třemi roky postupně skončil ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva loterijní firmy. Sazka se na jaře 2011 dostala do insolvence a poté do konkurzu. Její podnikatelskou činnost převzala tentýž rok v listopadu firma Sazka sázková kancelář, vlastněná finančními skupinami PPF a KKCG.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!