Někdejší pražský zastupitel Hulinský bude radit Zemanovi se sportem | E15.cz

Někdejší pražský zastupitel Hulinský bude radit Zemanovi se sportem

Bývalý šéf pražské ČSSD Petr Hulínský
Bývalý šéf pražské ČSSD Petr Hulínský
• 
ZDROJ: E15 Eduard Erben

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prezidentovi Miloši Zemanovi se dále rozrůstá poradní tým. Jeho dalším členem se dnes stal náměstek ministra školství a někdejší pražský opoziční zastupitel Petr Hulinský (ČSSD), který bude hlavě státu radit v oblasti sportu.

„Petr Hulinský má tuto problematiku v gesci v rámci MŠMT, kde je náměstkem pro podporu sportu a mládeže. Je proto zcela logické, že se stal, stejně jako Jozef Regec, členem týmu poradců pana prezidenta. Pan prezident považuje za důležité, aby jeho tým pokryl klíčové oblasti, mezi které bezesporu sport patří,“ sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Pan prezident mě dneska jmenoval svým poradcem pro oblast sportu. Je mi opravdu ctí, že panu prezidentovi můžu sdělovat své názory, protože sportu se dlouhodobě věnuji,“ řekl Hulinský, který se dnes se Zemanem setkal. Již na této schůzce se prý krátce věnovali koncepci financování sportu. On sám bude činnost provádět bez nároku na honorář.

Hulinský byl v minulosti mluvčím stínové vlády pro sport

Hulinský, který je členem Českého olympijského výboru (ČOV), byl v minulosti mluvčím stínové vlády ČSSD pro sport. Dlouhodobě se věnuje korejskému bojovému umění taekwondu.

Mezi Zemanovi poradce patří dále například Jaroslav Hanák, který zodpovídá za oblast průmyslu, dopravy a stavebnictví, Hynek Kmoníček, který dává rady v oblasti zahraniční politiky nebo expert na sociální otázky Jaroslav Zavadil. V prezidentově týmu je i bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, expremiér Jiří Rusnok, místopředseda Strany práv občanů Martin Nejedlý nebo prezidentův kancléř Vratislav Mynář.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.