GIBS - O místo se uchází Ondráček, Ferjenčík a Zahradníková | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

O místo v čele komise pro GIBS se uchází Ondráček, Ferjenčík a Zahradníková

O místo v čele komise pro GIBS se uchází Ondráček, Ferjenčík a Zahradníková
Zdeněk Ondráček (KSČM)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) kandidují Zuzana Majerová Zahradníková (ODS), Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Zdeněk Ondráček (KSČM). Dnes to řekl předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Poslanecké kluby mohly navrhovat kandidáty do dnešního večera. Tajná volba by se měla uskutečnit podle schváleného programu schůze v pátek ráno, uvedl Kolovratník.

Ferjenčík dnes vystřídal v komisi předsedu pirátské strany Ivana Bartoše. Piráti ho proto mohli do volby nominovat. KSČM trvá na Ondráčkovi navzdory tomu, že Sněmovna ho v prosinci ani v lednu předsedou komise nezvolila. Tehdy byl jediným kandidátem. Některým poslancům vadilo jeho působení za socialismu, kdy jako člen pohotovostního pluku zasahoval proti protirežimním demonstracím.

Inspekce bezpečnostních sborů nyní budí pozornost v souvislosti s informací, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzval v únoru dvakrát jejího ředitele Michala Murína, aby se vzdal funkce. Babiš uvedl, že v něho nemá důvěru a pochybuje o jeho morální a profesionální integritě. Murín rezignovat nehodlá. Babiš kvůli záležitosti svolá Bezpečnostní radu státu a v půli března ji chce vysvětlovat poslancům z bezpečnostního výboru.

Zápisník Pavla Otta: Protikorupční pauza

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!