Obrana má nového generálního sekretáře, Vylita míří do NATO | e15.cz

Obrana má nového generálního sekretáře, Vylita míří do NATO

Jan Vylita
Jan Vylita
• 
ZDROJ: MOCR

Jan Hrbáček, Euro

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Právník Jan Špelina se stal novým generálním sekretářem ministerstva obrany. Nahradí tak Jana Vylitu (přišel za ministra Alexandra Vondry), který se stane auditorem NATO. Informace týdeníku Euro potvrdil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

„Jmenování nového generálního sekretáře Ministerstva obrany nechá Vlastimil Picek na ministrovi obrany vznikající vlády. Jelikož ale tento úsek musí být řízen, pověřil dnes Vlastimil Picek s účinností od 7. ledna 2014 výkonem této funkce Jiřího Špelinu,“ konstatoval Pejšek.

Jiří Špelina (nar. 1975) dosud působil v kanceláři generálního sekretáře Vylity jako správní rada a právník. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V minulosti pracoval mimo jiné na Fondu národního majetku, v České konsolidační agentuře nebo v advokátních kancelářích.

Jan Vylita, o kterém na postu ministra obrany, uspěl na podzim 2013 v mezinárodním výběrovém řízení a stal se od tohoto týdne členem Mezinárodní rady auditorů NATO (IBAN - The International Board of Auditors for NATO). Bude tedy jedním ze šesti auditorů dohlížejících na hospodaření Aliance.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery