ODS: Uspěl Pospíšil, Vondra propadl | E15.cz

ODS: Uspěl Pospíšil, Vondra propadl

Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil uspěl v Plzeňském kraji. ODS tam udržela své vítězství, hejmanem se ale exminitr možná nestane. Naopak o post senátora přijde ministr obrany Alexandr Vondra.

ODS zvítězila v jediném kraji. Exministr Pospíšil tak má šanci se stát hejtmanem.

Ze slov předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky ale vyplynulo, že o místo hejtmana bude ČSSD usilovat i v Plzeňském kraji. ČSSD je tam druhá a KSČM třetí. „Platí, že pokud jde o Plzeňský kraj, tam je velmi malý rozdíl mezi ODS a sociální demokracií … Moc nevidím důvod k tomu, aby sociální demokracie uzavírala koalici s Občanskou demokratickou stranou právě v Plzeňském kraji, ale záleží na vyjednávacích týmech. Předpokládám, že i v Plzni bude sociální demokracie usilovat o to, aby měla svého hejtmana,“ dodal.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj Autor:

Sečteno: 99,82 % okrsků

Mandáty Procenta hlasů
ODS 15 26,49
ČSSD 15 24,89
KSČM 12 20,93
TOP 09+STAN 3 5,5

Do druhého kola senátních voleb za Litoměřice naopak nepostoupil ministr obrany Vondra. Uspěla komunistka Jitka Sachetová a sociální demokrat Hassan Mezian. Bývalá poslankyně Sachetová dostala v prvním kole senátních voleb 24,53 procenta hlasů, pro lékaře Meziana hlasovalo 22,37 procenta voličů.

V roce 2006 se stal senátorem nynější ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), který ve druhém kole se ziskem 58,59 procenta porazil Roberta Kopeckého z ČSSD. Vondra letos mandát obhajoval, ale skončil před branami druhého kola s ani ne 18 procenty.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.