Peake: Předčasné volby nejsou řešení | E15.cz

Peake: Předčasné volby nejsou řešení

Karolína Peake
Karolína Peake
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Vicepremiérka Karolína Peake v reakci na dnešní protivládní protesty uvedla, že předčasné volby nejsou řešením současné situace. Míní, že v době krize je zodpovědné pokračovat v krocích, které vláda započala, byť mají nepříjemné dopady.

Peake, která tento týden opustila Věci veřejné, ale zůstala ve vládě, nyní připravuje program a stanovy nové strany. „To klíčové slovo je ale už dnes jasné. Zodpovědnost. Zodpovědnost vůči mladým lidem a jejich budoucnosti, vůči starým lidem a jejich důstojnému životu, zodpovědnost vůči přírodě, přístupu ke vzdělání, zdraví, právu, podnikatelskému prostředí a správě této země,“ uvedla Peake.

Předčasné volby podle ní nyní nejsou zodpovědným krokem. „Možná jsme na chvíli v rámci našich vnitřních rozporů přestali vnímat celkovou situaci v Evropě. Ale ekonomická krize nadále pokračuje,“ podotkla s tím, že je třeba pokračovat v krocích, které vláda započala, aby zabránila propadům ekonomiky.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.