Personální ředitelkou pro státní službu bude Iva Hřebíková | E15.cz

Personální ředitelkou pro státní službu bude Iva Hřebíková

Personální ředitelkou pro státní službu bude Iva Hřebíková
Zasedání vlády - ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Vláda dnes všemi hlasy vybrala personální ředitelkou pro státní službu Ivu Hřebíkovou. Oznámil to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Hřebíková, která dosud pracovala jako zástupkyně ředitele v legislativním odboru na ministerstvu vnitra, do funkce nastoupí 1. března. Kabinet vybíral ze tří uchazečů.

„Tímto jsme pokročili opět v implementaci služebního zákona a ten celkový tým hlavních dvou tváří je na světě,“ poznamenal dnes Chovanec. Již dříve vláda vybrala klíčového náměstka ministra vnitra pro státní službu, kterým se stal Josef Postránecký.

„Já jsem velice rád, že došlo k této volbě, nejenom proto, že do týmu dostaneme ženu, ale dostaneme tam zkušeného úředníka, který je ve státní službě už 18 let,“ podotkl také Chovanec.

Mezi první úkoly personální ředitelky bude patřit organizace výběrových řízení na služební místa státních tajemníků. „To bude první úkol. Určitě důležitým úkolem je příprava první systemizace služebních a pracovních míst, protože ta musí být vládou schválena do 1. července, aby vůbec existovala ta služební místa na něž budou překlápěni nebo postupně budou přecházet stávající zaměstnanci,“ řekla Hřebíková.

Personální ředitelka pro státní službu bude hlavním pomocníkem takzvaného superúředníka a bude ho případně zastupovat. Mezi její další pravomoci bude patřit hodnocení úředníků, kteří pod ní budou na ministerstvu vnitra spadat. Obě funkce jsou klíčové pro to, aby úřednický aparát mohl fungovat podle nového služebního zákona.

Pavel Páral: Mnoho odstínů úřední stability

Glosa: Práce pro superúředníka

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!