Poplatky za parkování v pražských modrých zónách klesnou | E15.cz

Poplatky za parkování v pražských modrých zónách klesnou

ČTK

Pražští radní sníží ceny parkování v zónách placeného stání, zlevní tak roční poplatky pro podnikatele za první auto a poplatky za druhé auto rezidentů o pět tisíc korun. Lidé se zdravotní postižením budou platit stejný roční poplatek jako lidé starší 65 let, tedy 360 korun, informoval náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek. Nové ceníky budou v platnosti od 24. srpna tohoto roku.

Změny město připravilo po vyhodnocení fungování zón placeného stání. "První měsíce provozu zón ukázaly některé problémy, které lze napravit. Jsem proto rád, že byl přijat můj návrh na zlevnění těch položek ceníku, které byly zbytečně vysoké. Sníží se tak finanční zátěž pro velké množství Pražanů i živnostníků. V neposlední řadě pak ulevujeme zdravotně postiženým," uvedl Dolínek.

Změny se dotknou zejména podnikatelů (fyzických i právnických osob) sídlících v městské části, kde od konce srpna zaplatí ročně za parkování místo 12 tisíc korun jen sedm.

Konec parkovacích karet v centru, Praha 1 zavádí nový systém

Stejné snížení čeká i lidí trvale žijící v městské části, kteří na sebe mají registrované druhé vozidlo. Držitelé průkazu ZTP či ZTP-P budou platit za první vozidlo stejný poplatek za roční parkování jako lidé starší 65 let, tedy 360 korun.

Zóny platí v Praze od roku 1996 nejprve pouze v části Prahy 1, později se rozšířily na celou Prahu 1, 2, 7 a většinu Prahy 3. Samy si je provozují radnice na Praze 13, 16 a 22. Zóny placeného stání byly loni v srpnu rozšířeny v Praze 5 a 6 a v říjnu o Prahu 8.

Všechny články na téma Prahy najdete zde >>


Praha chce koupit budovu Nákladového nádraží Žižkov, utratí za ni peníze z rezervy
Praha si prosadila nejtvrdší variantu zákazu vjezdu kamionů. Ťokovi navzdory

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!