Prima odpískala stěhování | E15.cz

Prima odpískala stěhování

Marek Singer, TV Prima
Marek Singer, TV Prima
• 
ZDROJ: E15

abo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Televize Prima zastavila plánované stěhování do vyprojektované budovy Crystal na pražských Vinohradech. Managementu stanice se podařilo dohodnout na prodloužení pronájmu s vlastníkem stávajícího sídla na pražské Palmovce. Deník E15 informace získal z důvěryhodných zdrojů uvnitř televize.

Prima tak ušetří desítky milionů za stěhování personálu a techniky do nové lokace. Původní smlouvy Primy skončí na počátku roku 2013, dům v ulici Na Žertvách pronajímá společnost AA 2. Namísto přestěhování má druhá komerční televize vsadit na postupnou rekonstrukci stávajících prostor, které sdílí s dalšími podniky spolumajitele Primy, podnikatele Ivana Zacha, například rádia Hey.

Prima zahájila hledání nového sídla na počátku roku 2010. Volba Crystalu byla logická. Developerem je firma GES Real, kterou prostřednictvím společnosti GES Asset Holding a nizozemské firmy GES Group Holding vlastní právě Ivan Zach. Záměrem bylo pronajmout si kancelářské prostory minimálně na deset let.

Podle webových stránek projektu má mít dosud nepostavená budova Crystal 14 podlaží s celkovou nabídkou 13,6 tisíce metrů čtverečních plochy. Prima počítala s tím, že by si pronajala okolo 3,5 tisíce metrů čtverečních.

TV Prima sídlí na Palmovce od roku 1999. Předtím vysílala z Veletržního paláce. Konkurenční komerční televize sídlí na barrandovském kopci. Nova vlastní na Barrandově budovy a pozemky, některé z nich koupila od Barrandov Studia v roce 2006 za více než 25 milionů korun. TV Barrandov své sídlo získala od sesterské firmy Barrandov Studio. Rekonstrukce stála 77 milionů korun, dalších 84 milionů si vyžádal nákup televizní techniky.

Autor: abo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video