Rozpočet florbalového mistrovství v Česku přesáhne sto milionů. Bude to sportovní událost roku | E15.cz

Rozpočet florbalového mistrovství v Česku přesáhne sto milionů. Bude to sportovní událost roku

Lukáš Papco

Obliba florbalu neustále roste. Ve školách se postupně stává nejrozšířenějším sportem. Láká diváky do hal, což je důležitý předpoklad úspěchu mistrovství světa, které se příští rok uskuteční v České republice.

Příští rok se v Česku dehraje mistrovství světa ve florbale mužů a s přípravou se již začalo. Podle prezidenta České florbalové unie Filipa Šumana se očekává vysoká návštěvnost, která vynese až jednu třetinu celkového rozpočtu.

Počítá se i s výraznou podporou ministerstva školství, o její finální peněžní výši se v současnosti vede jednání. Další záštitou pro MS 2018 je město Praha a hlavní partneři České florbalové unie. „Nejnákladnější bude zařizování zápasových a tréninkových hal,“ říká Šuman. Předpokládá se, že nejvytíženější halou bude O2 aréna v Praze.


Přečtěte si obsáhlý rozhovor s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou


Prezident unie také chválí nový způsob cílené státní podpory ministerstva školství zaměřené na podporu činnosti mládeže. Peníze jdou přímo klubům a tělovýchovným jednotám na rozdíl od minulosti, kde se finance přerozdělovali přes svazy. Za rok 2016 tato podpora pro florbal činila 15 milionů korun, uvedla náměstkyně ministerstva Simona Kratochvílová.

Borec Gustav Frištenský zemřel před šedesáti lety

 

 

Autor: Lukáš Papco
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!