Šašek provokuje: Na poštu jedině s pokémony | E15.cz

Šašek provokuje: Na poštu jedině s pokémony

Šašek provokuje: Na poštu jedině s pokémony
Šašek provokuje
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Šašek

Šašek z podstaty nemá rád společnosti, které mají napojená chapadla na stát a tvrdí, že vykonávají službu pro lidi. Jednou z těch nejděsivějších je pošta a šašek by se chtěl podělit o pocity, které v něm tato firma z minulých století vyvolává. Pokud stejně jako šašek nemáte trvalé bydliště v hipsterské čtvrti, jste namydlení.

Jelikož je šaškovi líto každé hodinky, kterou promrhá nesmyslným zíráním na blikající čísílka, návštěvu pošty odkládá do nejzazší meze. A udělá chybu, zvláště pokud vyrazí kolem začátku měsíce. Tehdy si totiž senioři chodí pro důchod a návštěva pošty se stává nesnesitelnou.

Po několika desítkách minut strávených v této instituci, kdy šašek uloví všechny pokémony a pročte nekonečný objem článků na internetu, zbývá jen bušit hlavou do zdi. Čísla zběsile blikají, k přepážkám nikdo nechodí a lidé neubývají, naopak! Když se konečně rozsvítí posvátné číslo a šaškovy kroky míří k okénku, často se dovídá nevídané. Předmět nekonečného čekání a bušení hlavou do zdi, což většinou bývá doporučený dopis, se mu údajně dnes objeví ve schránce.

Nintendo díky Pokémonům překonalo tržní hodnotu Sony

Nedej bože, když chcete poslat balík. Šašek zatím nepochopil rozdíl mezi balíkem do ruky a na poštu. Čistě modelová situace: chcete poslat balík dítěti na tábor, protože je to jediná možnost jeho přežití. Několik minut se s paní dohadujete, jestli do ruky nebo na poštu a paní neustále tvrdí, že potřebuje číslo adresáta. Dítě telefon nemá, jelikož je na táboře, aby se aspoň na několik dní odpojilo od matrixu. Šašek už vidí v živých konturách pošťáka, který běhá po lese, hledá příslušné dítě a doručuje mu balík přímo do ruky. Hahaha.

Paní za přepážkou jsou chráněny sklem a ohni v očích vzdorují s grácií a ještě vám nabídnou sadu losů a několik druhů pojištění. A šašek se ptá, nemohla by trocha sofistikovanosti dorazit i na poštu? Případně, vy všichni startupisté, nevymyslíte alternativu pošty pro 21. století?

…někdo ty nepříjemné věci říkat musí

Autor: Šašek
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!