Valachová odstoupením pomohla politické kultuře, tvrdí Sobotka. Nástupce chce mít do konce měsíce | e15.cz

Valachová odstoupením pomohla politické kultuře, tvrdí Sobotka. Nástupce chce mít do konce měsíce

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Návrh na jmenování nástupce Kateřiny Valachové (ČSSD) v čele ministerstva školství chce mít premiér Sobotka (ČSSD) připraven do konce května. Dnes ministryni, která podala rezignaci kvůli vyšetřování kauzy dotací ve sportu, poděkoval na jednání širšího vedení strany. Chce s ní jednat o dalších prioritách resortu a předání agendy. Rezignaci Valachová podala k 31. květnu.

"Poděkoval jsme za její rozhodnutí ve prospěch politické kultury, zachovala se odvážným způsobem," uvedl Sobotka k jejímu postoji. Před jednáním předsednictva ČSSD řekl místopředseda strany Jan Birke, že ani přes výzvu Národní rady pro sport k setrvání Valachové v čele ministerstva školství, by se na plánovaném odchodu ministryně nic měnit nemělo.

Sobotka se chystá s Valachovou jednat o prioritách resortu pro měsíce zbývající do sněmovních voleb. Za prioritu označil schopnost ministerstva financovat sportovní organizace. "Zajímat mě bude, jak je řešena otázka financování sportu. Policejní zásah by neměl mít vliv na schopnost ministerstva financovat zejména provozní výdaje sportovních organizací," řekl.

Širší vedení předsednictva se dnes sešlo poprvé od vypuknutí vládní krize. Sobotka od svých spolustraníků dostal podporu k odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO). "Získal jsem také podporu, pokud jde o moji snahu trvat na dodržování ústavy, pokud jde o můj postup ve vztahu k prezidentu republiky," konstatoval.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video