Mladé frontě hrozí konkurz | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Vydavatelství Mladá fronta hrozí konkurz. Podle návrhu nesplácí desítky milionů

ČTK

Vydavatelství Mladá fronta spojovanému s podnikatelem Františkem Savovem hrozí konkurz. Návrh na něj podala u Krajského soudu v Českých Budějovicích společnost Bazcom, podle které dluží po splatnosti desítky milionů korun.

Na návrh upozornily Hospodářské noviny. Bazcom podle rejstříku přihlásil svou pohledávku 4,3 milionu korun, kterou převzal od firmy Procusys, ale uvedl i další věřitele. Například společnosti Europrint podle návrhu vydavatelství dluží 23 milionů, firmě Bohemia Silver 2,5 milionu a firmě Finidir 3,1 milionu korun. Dluží také na nájemném nebo tiskařských službách.

„Vydavatelství Mladá fronta se nenachází v úpadku. Pohledávky, kterými argumentuje v insolvenčním návrhu navrhovatel, jsou neplatné. Návrh je tedy jednoznačně šikanózní a účelový. Navíc už druhý z dílny insolvenční mafie Czechoslovak Group. Podobný návrh byl totiž soudem už před časem v neveřejném řízení zamítnut,“ řekla mluvčí vydavatelství Pavlína Míčová.

Mladá fronta vydává například ekonomický týdeník Euro a další časopisy, například lifestylové magazíny Esence a Hipster. Portfolio vydavatelství se od června 2017 v divizi Magazíny významně rozšířilo o řadu titulů, především v segmentu auto-moto, a také sportovních a hobby magazínů. Divize Online provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných online titulů. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů.

 

„Pan Seznam“ Ivo Lukačovič: neviditelný vládce českého webu
Do Kellnerovy PPF přichází exmanažer Agrofertu Kadaník, má mít na starosti média

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!