Zaměstnanci pražské záchranky: Vyhrožují nám | E15.cz

Zaměstnanci pražské záchranky: Vyhrožují nám

Zaměstnanci pražské záchranky: Vyhrožují nám
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mladá fronta

ČTK
čap

Zaměstnanci pražské záchranné služby si stěžují na špatné pracovní podmínky a nekoncepční změny. Vyvolali i jednání s magistrátem. S iniciativou prý souhlasí kolem 90 procent ze 470 zaměstnanců. Vedení záchranářů to ale odmítá, jde prý o předvolební boj vyvolaný kandidaturou ředitele záchranné služby Zdeňka Schwarze do Senátu.

Zaměstnanci připouštějí, že zákon jejich zaměstnavatel nepřekračuje. „Jsou to represe v rámci zákoníku práce. Jsou to způsoby jednání, obhroublé jednání, vyhrožování,“ popsal situaci zdravotnický záchranář Dominik Horn.

O situaci v pražské záchrance informoval Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR.

Zaměstnanci jsou ve sporu s vedením například kvůli rozpisům služeb. „Od začátku roku proběhly dvě velké změny v rozpisu směn zaměstnanců, které nebyly diskutovány se zaměstnanci a odbory,“ uvedl Horn. Vedení ale tvrdí, že zaměstnanci tak lépe poznají Prahu i jiné kolegy.

„Důvodem je, aby se zaměstnanci, z nichž je asi 70 procent původem mimopražských a neznají Prahu, s ní co nejvíce seznámili a nehrozilo, že by na výjezdech bloudili nebo využívali delší trasy, ale i vzájemná neznalost mezi sebou, což zhoršuje sehranost týmů,“ uvedla v prohlášení na webu záchranné služby její mluvčí Jiřina Ernestová. Změny se podle ní týkají nejvýše 40 lidí a některé si vynutily personální změny.

Změny až po volbách

Magistrát jako zřizovatel zástupcům zaměstnanců přislíbil, že se bude situací zabývat a bude jí věnovat zvýšenou pozornost, ale problém chce řešit až po volbách.

Iniciativa zaměstnanců je podle Ernestové negativní kampaní proti řediteli Schwarzovi, který obhajuje svůj mandát v Senátu za obvod č. 27, který zahrnuje Prahu 1 a 7 a části dalších městských částí Malou Stranu, Nové Město, Hradčany, Vyšehrad, Bubenče, Sedlec, Střešovice, Suchdol a Troju.

Vedení záchranné služby kritizuje údajné metody protistrany jako jsou anonymní výhrůžky, utajené nahrávání a vynášení informací.

Autor: ČTK, čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!