Zeman by volil Trumpa. Obama neuspěl v řadě oblastí, míní | e15.cz

Zeman by volil Trumpa. Obama neuspěl v řadě oblastí, míní

Donald Trump
Donald Trump
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prezident Miloš Zeman by v amerických prezidentských volbách podpořil republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Uvedl to v rozhovoru pro iDnes.cz. Trumpova demokratická konkurentka Hillary Clintonová by podle Zemana pokračovala v politice současného prezidenta Baracka Obamy.

Spojené státy by pod vedením Trumpa byly jiné, než jaké jsou za Obamy, míní Zeman. „Při vší úctě k Baracku Obamovi, jeho jméno je spojeno s celou řadou neúspěchů, podařilo se mu rozhasit celý Střední východ,“ uvedl. Po Obamovi podle české hlavy státu zůstává řada „mokvajících ran“ a žádná se nezahojila.

Clintonová by podle Zemana pokračovala v Obamou nastaveném směru. „Já se nebudu vměšovat do amerických vnitřních záležitostí, pouze řeknu, že pokud bych byl americkým občanem, tak ano, volil bych Donalda Trumpa,“ uvedl Zeman.

Kritické hlasy o Trumpově populismu či nedostatku zkušeností Zeman odmítl a poukázal na Ronalda Reagana, který byl prezidentem v letech 1981-1989. „Když kandidoval Reagan, byly posměšky, že je to jen hloupý herec, co od něj můžeme čekat. A byl to jeden z největších amerických prezidentů,“ řekl Zeman.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video