Zeman jmenuje Šlechtovou ministryní pro místní rozvoj ve středu | E15.cz

Zeman jmenuje Šlechtovou ministryní pro místní rozvoj ve středu

Zeman jmenuje Šlechtovou ministryní pro místní rozvoj ve středu
Karla Šlechtová
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Prezident Miloš Zeman jmenuje Karlu Šlechtovou ministryní pro místní rozvoj ve středu ve 12:00. Řekl jí to na schůzce na Pražském hradě. Šlechtová setkání označila za poznávací, hlava státu se jí ptala na dosavadní kariéru nebo priority resortu.

Šlechtová nahradí Věru Jourovou, která by se měla stát eurokomisařkou. Dosavadní ředitelku odboru evropských fondů úřadu vlády Šlechtovou navrhl do kabinetu šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš. Jeho volbu přivítal premiér Bohuslav Sobotka, který nominaci Hradu doručil ve čtvrtek vpodvečer.

Za jednu z priorit Šlechtová označila zachování kontinuity na ministerstvu. I proto se v nejbližších dnech sejde s Jourovou. Chce se také soustředit na evropské dotace, regionální politiku nebo práci na stavebním řádu.

Nevylučuje změny

Nevyloučila ani změny ve struktuře resortu. „Je možné, že časem se dostanu k tomu, že možná přeskládám některé agendy, které zůstanou na ministerstvu pro místní rozvoj, ale tak, aby opravdu dávaly smysl pro Českou republiku a pro koncepci našeho státu,“ řekla novinářům po schůzce s prezidentem.

Atmosféru setkání popsala jako velice příjemnou. Šlo prý spíše o vzájemné poznávání, než o rozbor konkrétních problémů. Zemana prý zajímaly její zkušenosti jak v soukromé, tak státní sféře. „A také ho zajímala moje koncepce, koncepční myšlení, systémové myšlení, a zda mi jde o stát, či jenom o ministerstvo,“ dodala. Zeman se jí ptal i na její sny, novinářům je ale neprozradila. Zároveň poznamenala, že přijetí nabídky na funkci vyžaduje velkou úvahu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!