3

fotografií

Nová whisky X by Glenmorangie je stvořená pro míchané drinky

S

Skotská palírna Glenmorangie představuje světu jednosladovou skotskou whisky speciálně navrženou pro experimentování s míchanými nápoji: X by Glenmorangie. Tým Glenmorangie se nechal inspirovat špičkovými světovými barmany a ve spolupráci s nimi vytvořil dokonalý základ míchaných nápojů.

Jemnost hrušky, vanilky a zimolezu doplňuje nádech pomerančového sorbetu a zároveň čokoládový fondán. Spojením whisky zrající v sudech po bourbonu a té zrající v nových vypálených dubových sudech vznikla sladká a bohatá chuť. Destiluje se v nejvyšších destilačních kotlích ve Skotsku, jejichž dlouhý měděný krk – mimochodem dosahující stejné výšky jako dospělá žirafa – zajišťuje, že jen ty nejjemnější a nejčistší výpary se dostanou do finálního produktu. Díky tomu je Glenmorangie lehká a ovocná, čistá a elegantní. Sudy, v nichž zraje, procházejí nekompromisním výběrem a palírna Glenmorangie je používá pouze dvakrát. 

Jak si namíchat nezapomenutelný Manhattan
Koktejlu Manhattan se oprávněně říká nezapomenutelný drink. Jeho chuť je skutečně jedinečná a buď ho budete milovat, nebo ho zkusíte jen jednou. Koktejl je založený na whisky, takže pokud jste whiskař, Manhattan může být příjemná změna. 

Jako inspiraci připravila palírna řadu osvěžujících koktejlových receptur, ke kterým jsou potřeba jen 2 až 4 přísady, a je proto snadné si je připravit díky všestrannosti whisky X by Glenmorangie v pohodlí domova. Recepty zahrnují tradiční kombinace jako Glenmorangie s tonikem či s kolou, ale také drinky ve stylu swizzle, tedy ve vyšší sklenici s drceným ledem. Ozvláštnit s nimi lze zábavu při různorodých příležitostech, podle kterých jsou jednotlivé míchané nápoje také pojmenovány: Glenmorangie X Brunch, Glenmorangie X Rande, Glenmorangie X Karaoke Party a mnohem víc.

Víno není jen na pití. Může být i perfektní investicí
Stále více lidí investuje poslední dobou do vína, stále více z nich ho ale nakonec stejně radši vypije. Asi tak lze nejlépe popsat trend popularity investování do vína, kdy se z investice prostě stane neodolatelná tekutá vášeň. A aby taky ne, jen blázen by investoval do hypermarketového vína, které stejně nevydrží déle než rok. I ti, co za víno nerozhazují zrovna miliony, totiž investují do nejlepšího vína na světě, protože jen to v čase nabývá na hodnotě. A ne úplně malé. Obchodníci se vzácně shodnou, že se víno zhodnocuje o nějakých šest až deset procent ročně.

Tři jednoduché recepty na úžasné koktejly jsou přímo na štítku zavěšeném na krku láhve. Další recepty se objeví po naskenování QR kódu nebo přímo na stránkách www.glenmorangie.com a na sociálních sítích whisky Glenmorangie.

Související články