Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Vyhlášený cukrář Josef Maršálek o vybavení kuchyně, vanilkových rohlíčcích a designu

Vyhlášený cukrář Josef Maršálek o vybavení kuchyně, vanilkových rohlíčcích a designu

O

O designu, vaření a důležitosti dobře vybavené kuchyně s cukrářem Josefem Maršálkem v aktuálním vydání Formen.

Čím vás oslovují designové věci?

Ze všeho nejdůležitější pro mě je, aby všechny věci, které mám a používám, byly funkční. Do slova a do písmene miluju, když je nějaká věc univerzální do té míry, že se dá použít nejen na jednu specifi ckou činnost. Hitem posledních let je například struhadlo Microplane. Je to takový nenápadný kousek, ale v kuchyni zastane obrovské množství práce. Dokonale nastrouhá kůru z jakéhokoli citrusového ovoce, dá se s ním perfektně nastrouhat čokoláda, koření, jako třeba muškátový oříšek či skořice, ale stejně dobře zvládne také parmazán na právě uvařené těstoviny. Také si myslím, že vášeň pro design do jisté míry souvisí s věkem.

Co jsou vaše nejoblíbenější designové kousky?

Těžký, přetěžký výběr. Pokud se bavíme o vybavení kuchyně, tak zcela určitě porcelán a také sklo značky Rosenthal. Miluju i těžké keramické mísy anglické značky Mason Cash, kterých mám doma bezpočet. Také můj domácí mazlík ve formě silného kuchyňského robotu italské značky SMEG je nejen funkční, ale zejména zajímavý doplněk kuchyně.  

Jak vznikla vaše spolupráce s Potten & Pannen – Staněk? Co všechno zahrnuje?

Jsem strašně rád, že jsem měl tu čest oba pány majitele, tedy Pavla a Miloše, potkat a seznámit se s nimi dávno předtím, než vznikla moje spolupráce s touto úžasnou rodinnou fi rmou. Bylo to před mnoha lety a naším společným kamarádem byl Robert Chejn, který provozuje v Ratboři nádherný kubistický zámeček Chateau Kotěra. Na podzim minulého roku jsem se stal lektorem v Gourmet Academy, která je také součástí tohoto impéria. No a ve fi nále Potten & Pannen – Staněk byl jedním z hlavních sponzorů nádherné cukrářské a pekařské podívané Peče celá země. Takže přirozeně, když tento pořad šel letos v lednu do televize a způsobil převrat na poli domácího pečení, naši spolupráci s Potten & Pannen – Staněk jsme ještě prohloubili. Myslím si, že to je příklad win-win strategie. Tady bych také rád podotkl, že tuhle spolupráci nevnímám jako byznys, už dávno přerostla do kategorie love brandu a přátelského vztahu.

Na co jste se zaměřil ve své nové kuchařce?

Má nejnovější kniha Moje sváteční pečení se celá motá kolem Vánoc. Je rozdělena do šesti kapitol, podle šesti týdnů. Čtyři adventní, jeden silvestrovský a poslední tříkrálový. Pro mě je čas Vánoc tím nejkrásnějším v roce. Je plný sentimentu, zážitků z dětství, mrazivých dnů plných sněhu a světla, voňavého cukroví a horkého čaje. Vánoce jsou mou nedílnou součástí a tohle jsem se snažil refl ektovat právě ve své nové knize. Je určena pro širokou veřejnost, recepty v ní najdou jak úplně začínající cukráři, tak ti pokročilí. Nabízí několik variant i na slané pečivo, ale také například džem z kumkvátů nebo vaječný likér s fazolí tonka. Myslím, že nese můj typický rukopis s jistým hraním si s tradicemi.

Pokračování článku si můžete přečíst v tištěném vydání FORMEN

Pokračování článku si můžete přečíst v tištěném vydání FORMEN Chci koupit Formen

 

Související články
Zápisník Dušana Kütnera: Můžeme
Jaro je čas, kdy hudební kritici rozdávají lecjaké ceny za uplynulý rok. Tentokrát to budou mít extrémně těžké. Hudebníci nemohli kvůli tři čtvrtě roku trvajícím pandemickým opatřením veřejně koncertovat, a tak se jich mraky vrhly na tvorbu a skládání písní. Výsledkem jsou nádherná alba – od Richarda Müllera přes Tata Bojs, Jaromíra Nohavicu, Lenku Dusilovou a Květy až třeba po Tara Fuki. Označit některé z nich za opravdu nejlepší je nadmíru složitý čin.
Tomáš Vala o tom, co znamená zákaznická zkušenost a jak se vyplácí v době koronakrize
Investice do kvalitního firemního systému a digitalizace se Siku, největšímu českému prodejci vybavení pro koupelny a kuchyně, vyplatila. Jejich úspěch je založen na spokojených zaměstnancích a pozitivní zákaznické zkušenosti. Jak se z malého obchůdku u cesty stala firma s 50 pobočkami a bohatým, moderně fungujícím e-shopem, popisuje Tomáš Vala, generální ředitel rodinné firmy Siko koupelny a kuchyně.
Z dubajské kuchyně míří miliony porcí do oblak. Moderní komplex pohání solární energie
Gigantický gastronomický provoz Emirates Flight Catering Centre ze skupiny Emirates Group v Dubaji představuje svět v kuchyni nebo kuchyni světa. Na ploše tisíců metrů čtverečních v těsné blízkosti dubajského mezinárodního letiště se rozkládá několik hal, které ukrývají nejmodernější německé technologie na zpracování potravin, vaření, pečení, mytí nádobí a na třídění odpadu.
Vánoce či Silvestr? Poslanci rozhodnou o daních těsně před koncem roku
Příznivcům zrušení superhrubé mzdy dají zřejmě poslanci dárek doslova až pod vánoční stromeček. Vyloučit ale nelze možnost, že se sněmovna sejde o týden později před Silvestrem. Schvalování změn krátce před koncem roku kritizují firmy, které stále neví, jak nastavit své účetní systémy. Změna se má dotknout mezd a platů 4,5 milionů zaměstnanců v Česku.