30

fotografií

Top 30 kytaristů světa. „Brouk“ McCartney nebo „papoušek“ Buffett

P

Postupné rozvolňování protipandemických opatření dává jistou naději, že brzy vyrazíme na normální koncert. A těší se na to jistě i mnohé kapely. Největší pozornost vždy poutali a dál budou poutat frontmani, zpravidla zpěváci, ale neméně zásadní jsou pro každou rock'n'rollovou skvadru chlapíci nebo dámy s kytarou. S pomocí vybraných žebříčků nejoceňovanějších hráčů a hráček na „sladké dřevo“ jsme vybrali ty nejpozoruhodnější z nich. Prohlédnout si je můžete v galerii.  

Vybrat nejlepšího kytaristu či kytaristku není jen tak. Pravidelně se o to pokouší magazín Rolling Stone, weby Guitar World nebo Music Radar. Vypovídající je pak také pořadí nejmajetnějších kytaristů, které sestavuje web Ledger Note. 

V našem best of nechybí Paul McCartney nebo Keith Richards, Eric Clapton, Carlos Santana nebo Jeff Beck a mnozí další. Víte, kdo do hry na kytaru vnesl práci s palcem? Jedna ze zakladatelek bluegrassu, tchýně Johnnyho Cashe Maybelle Carterová. A i některé další dámy stojí za to znát. 

Až se zase otevře. Top světoví kuchaři od mistra Ducasse po řezníka Salta Baeho
Pokud už jste znaveni vařením, vyzvedáváním krabiček od kurýrů a chybí vám světová inovativní gastronomie, nezoufejte. Brzy už snad zase půjde odjet do Paříže či Londýna a zkusit něco opravdu výjimečného. Až to půjde dáte si francouzskou klasiku, kaiseki v Kikunoi, něco od Ramseyho nebo steak z Nusr-Et? Vybrali jsme 10 + 2 osobnosti světového fine diningu. Pomohl počet aktuálně držených Michelinských hvězd (v závorce u každého jména), ale i instagram. 

Související články