Pořádná kniha je vždycky dobrá volba pro dárek, a pokud se jedná o umělecké knihy, které částečně slouží i jako perfektní domácí dekorace, nemusíte s ani bát, že by obdarovaný už knihu četl. Obrazová kniha Helmut Newton je k dostání v Book Therapy, ale nemusíte si rovnou vybrat tu nejdražší. Na výběr mají spoustu skvělých titulů. Pokud vybíráte dárek pro muže, obvykle nešlápenete mimo, pokud přinesete pero. Pero člověk nepotřebuje možná každý den, protože upřímně, kdo ještě podepisuje šeky nebo píše dopisy, ale je to něco, co vydrží na věky a nikdy neztratí na hodnotě. Per Montblanc z kolekce Elvis. Se stejnou logikou můžete donést elegantní a kvalitní pero i ženě. Pero Montblanc z kolekce Marilyn Monroe. Toys for men, prodává Book Therapy. Protože člověk by měl kupovat dárky i sobě a tohle je prostě nádherný příspěvek do knihovny. Parfém je dalším nebezpečným teritoriem ale pokud chcete velice příjemně překvapit, není to tak těžké. Parfém Gucci Flora. Diář Paperblanks z kolekce Japanese Lacquer Boxes. Pokud značku neznáte, vyrábí krásné diáře a zápisníky v mnoha různých designech a pořád je začátek roku, takže diář dává smysl. Svíčky jsou celkově vhodný a neutrální dárek k mnoha příležitostem. Pokud s někým chodíte chvíli a nechcete rovnou kupovat diamanty, luxusní svíčka nestojí svět a vypadá dobře. Jen nekupujte ty na hřbitov a nedávejte je kolem vany. Ano, to se stalo. Jestliže si muž troufne na výběr kosmetiky, zaslouží si velký obdiv a také náš strach o jeho život. Je tak extrémně sáhnout vedle a donést něco, co lepší polovička nikdy nepoužije. Pokud ale přece něco vybrat chcete, věnujte alespoň jeden den pozornost tomu, co nosí na obličeji nosí, aspoň co se barev týče. Paletka rtěnek s několika odstíny, Yves Saint Laurent.

8

fotografií

Máte poslední šanci sehnat valentýnské dárky

D

Den svatého Valentýna bude letos netradiční. Se zavřenými restauracemi, bary, kiny a tak podobně se ti, kteří se jej rozhodnou s lepší polovičkou slavit, muset řešit řadu komplikací.

Problémem číslo 1 jsou zavřené obchody. Drtivá většina míst, kde můžete vhodný dárek koupit, je zavřená. Otevřené jsou jen drogérie a prodejny domácích potřeb, ale jestli donesete své ženě novou pánev a šampón, tou pánví nejspíš dostanete. 

Dnes je poslední šance objednat dárky, abyste měl alespoň částečnou šanci, že normálně dorazí. V případě dárku pro dámu se kosmetika zdá jako první volba, ale ono to není zas tak jednoduché. 

Jestliže si muž troufne na výběr dekorativní kosmetiky, zaslouží si velký obdiv a také náš strach o jeho zdraví. Je velmi snadné vybrat něco, co vaše polovička nikdy nepoužije. Pokud ale přece něco vybrat chcete, věnujte alespoň jeden den pozornost tomu, co na obličeji nosí, aspoň co se barev týče. 

Parfém je dalším nebezpečným teritoriem, ale pokud chcete velice příjemně překvapit, není to tak těžké. Podívejte se na parfém, který partnerka používá, najděte si ho na Google a zkuste vybrat jiný, který ale bude mít podobné ingredience. Samozřejmě že se můžete seknout, ale nejhorší je vybrat parfém jen podle lahvičky. 

Čemu se v nákupu dárků vyvarovat? Jak již bylo zmíněno výše, nic praktického. To neplatí jen pro tento den, ale pro všechny příležitosti, ke kterým dáváte dárky. Pokud nemá vaše lepší polovička nehynoucí vášeň pro pobyt v kuchyni a vaření, neocení nové příbory. Snad nikomu neudělá radost něco jako je vysavač, pokud tedy nežijete s panem Monkem. Snažte se vybrat něco, co člověk nepotřebuje, ale chce. Úplně  nejhorší je pak přinést ženě krém proti vráskám, i když s dobrou vírou vybraný. To si jen koledujete o rozvod. 

Pokud všechno zklame, dojděte pro velkou kytici, květinářství jsou otevřená. Kupte láhev velmi ušlechtilého pití a budete se muset snažit i jinými způsoby. 

Související články
Svět vyhlíží inflaci. Cenová spirála se roztáčí nejrychleji od velké finanční krize
Vyspělé země začaly letos naplno počítat s dlouhodobou erupcí inflace. Trhy vyhlížejí pro příští léta nejrazantnější nástup růstu cen od velké finanční krize. Jen od počátku pandemie investoři v Americe i v Evropě opravili svá očekávání budoucího inflačního tempa na dvojnásobek. Prognózy přitom nemusejí být konečné, inflační vize totiž stále bobtnají.
Děkujeme, odešli jsme do Německa, vzkazují čeští lékaři po deseti letech od proslulé výzvy
Letos v únoru uplynulo deset let od výzvy lékařů nespokojených s podmínkami v českém zdravotnictví „Děkujeme, odcházíme“. Mladé doktory láká zahraničí i nadále, většina míří do sousedního Německa. Téma je znovu aktuální v době pandemie, kdy v českých nemocnicích chybí personál. Na české lékaře v cizině apeloval i prezident České lékařské komory Milan Kubek a vyzval je, ať se vrátí pomoci domů. Kvůli české byrokracii však akce skončila fiaskem. Pro mladé doktory to bylo další zklamání z vlasti. Proč vlastně lékaři odcházejí a co jim vadí? 
Hoteliér Sivek: Praha je mrtvá, developeři chtějí skupovat hotely. Neodpovídám jim
Turistů, kteří se loni ubytovali v Česku, ubylo o polovinu na jedenáct milionů. Nejtvrdší ránu schytali hoteliéři v Praze, kteří od loňského října do konce roku přišli o víc než 90 procent klientů. „I když se poptávka obnoví, turisté nebudou mít kde bydlet. Obnovit zaniklé hotely potrvá dva roky,“ říká Viliam Sivek, majitel Sivek Hotels a prezident České unie cestovního ruchu.