Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Nejstylovější foťáky, které si může pořídit i amatér

Nejstylovější foťáky, které si může pořídit i amatér

N

Na záplavě telefonů s foťáky, které jsou často kvalitnější, než tradiční fotoaparáty je paradoxní to, že více a více lidí se vrací ke kořenům a radši si kolem krku pověsí další věc. Je to ekvivalent gramofonu na desky, inkoustového pera, i když můžete psát poznámky do wordu, nebo pákového kávovaru, i když jsou kapse rychlejší.

Díky bohu, vracíme se ke kvalitě a požitkům z této kvality. Dobrý fotoaparát z vás neudělá Diane Arbus nebo Annie Leibowitz, ale na zaznamenání určitých okamžiků se normálnímu objektivu nic nevyrovná.

Olympus PEN-F. Designově je asi nejlepší na našem seznamu. Je založen na úplně klasických foťácích, tělo má celé kovové, pokrytý je dobrou kůží a ideální je na normální městské fotky řekněme. Úplně s ním neuděláte makrofotku, ale je elegantní a fotí přijatelně.

Fujifilm X-T3. Odborníci o něm tvrdí, že nenajdete precizněji vytvořený foťák. Celý je kompletně z kovu, odolný vůči pádu a výdrž má extrémně dlouhou.

Canon Powershot G9 X Mark II. Pravděpodobně nejideálnější na focení, pokud nemáte zkušenosti. Nabízí ideální touchscreen. Pokud si nejste jist nebo jista se zaostřováním, tenhle to udělá za vás. A navíc je malý, skladný a též ideální na cestování.

Nikon DF je po dlouhé době "skutečný" foťák. Design je založen na Nikonech ze sedmdesátých let, celé tělo je kovové a má 16,2 milionu megapixelů, což není vůbec špatný kurz.

Leica M10. M 10 je poslední přídavek do linie Leica M. Není to úplně profesionální foťák, ale má nepřekonatelné kvality. Krom 24 milionů megapixelů je vyroben v Německu, že s ním můžete fotit atomovou apokalypsu ze vzdálenosti dvou metrů a jemu se nic nestane.

Leica Q2. Stejně jako výše zmíněná starší sestra, i Leica Q2 má stejné kvality, ale je mnohem skladnější, na váhu lehčí a i finančně dostupnější. Ideální na cestování.

 

Související články
Filozof Sokol: Prymula se neměl nechat chytit, je to ale prkotina a rezignovat by neměl
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a Jaroslav Faltýnek (ANO) byli ve středu večer v restauraci na pražském Vyšehradě, čímž porušili vládní celostátní opatření. Důvod k rezignaci ministra to ale není, říká na dotaz deníku E15 filozof, bývalý prezidentský kandidát a školitel aplikované etiky na fakultě humanitních studií Karlovy univerzity Jan Sokol.
Ženy ve startupech: Nadace Vodafone, Bolt, PPC Bee
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První pracuje pro nadaci, která od svého vzniku podpořila na pět set projektů, jež si kladou za cíl zkvalitnit život lidí v Česku. Druhá je manažerkou v třetí nejrychleji rostoucí firmě v Evropě podle hodnocení Financial Times. Třetí žena pak šéfuje české jedničce v oblasti automatizace online marketingových aktivit. 
Vyšehradská restaurace Rio's se z místa pro utajené schůzky dostala do záře reflektorů
Raimund Špunda, majitel restaurace Rio's v Praze na Vyšehradě, ještě ve čtvrtek netušil, že se jeho podnik oblíbený pro diskrétní domlouvání byznysu všeho druhu dostane do titulků médií a bude propírán na sociálních sítích. Po schůzce ministra zdravotnictví Romana Prymuly, šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a ředitele Fakultní nemocnice Ostrava Jiřího Havrlanta zachycené deníkem Blesk je vše jinak.
Komentář Jany Havligerové: Známe Babiše, Známe Zemana
Kdyby ministr zdravotnictví Roman Prymula nebyl plukovníkem v záloze, musel by se zastřelit. Tak by mu velela vojenská čest. Při vedení ofenzivy se flagrantní chyby neodpouštějí. On ji udělal, a může tisíckrát vysvětlovat, že nepochybil. Uvěří mu málokdo.