Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Sbírka Engine Classic Cars Gallery Sbírka Engine Classic Cars Gallery Sbírka Engine Classic Cars Gallery Sbírka Engine Classic Cars Gallery Sbírka Engine Classic Cars Gallery

5

fotografií

Sbírka klasických aut Engine Classic Cars Gallery je otevřená veřejnosti

P

Při čekání na odlet z Letiště Václava Havla nebo při návratu, když se vám třeba nechce úplně domů můžete navštívit blízko ležící Premium Outlet Prague Airport, kde naleznete i jednu z největších soukromých prodejních sbírek nádherných aut. 

Přenést se do prostředí závodních tratí a filmových snímků nebo osobních vzpomínek umožní automobilová galerie Engine Classic Cars Gallery, která díky svému rozsahu a značkám jako je Ferrari, Aston-Martin, Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Citroen, Lancia, BMW nebo Tatra patří mezi největší a nejpestřejší soukromé sbírky v České republice. Celkově nyní čítá téměř 300 vozů a její významnou část tvoří také ojedinělá sbírka vozů značky Porsche. Vystavené automobily návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na sportovní, soutěžní a cestovní vozidla v původním i renovovaném stavu, která ztělesňují nejen příběhy svých původních majitelů, ale představují také důležité symboly různých historických období, ve kterých byly vyrobeny a používány.

K ozdobám galerie patří například originální soutěžní vozy Lancia Stratos HF, Fiat 131 Abarth, Alpine A110, Fiat 124 Rally, sportovní automobily Aston-Martin DB2/4 Mk III, Maserati Indy a Porsche 911 Turbo nebo sportovně laděné cestovní modely, jako například BMW 2002 Turbo, Mercedes-Benz 190 E 2.3 16V nebo Saab 900 Turbo.  

V celoevropském měřítku jedinečná je poté skutečnost, že se Engine Classic Cars Gallery nachází přímo v nákupním centru Premium Outlet Prague Airport, které leží 5 minut jízdy od pražského Letiště Václava Havla. Veřejnosti je výstavní a současně prodejní galerie přístupná v rámci otevírací doby centra každý všední den, i během víkendů, od 10.00 do 20.00 hodin.  V době před Vánoci, od 29.11. do 23.12. je otevírací doba centra prodloužena do 21.00 hodin.

Související články
Nejstylovější auta v historii
Některá auta jsou navržena bezpečně, úsporně a dostupně. Ničím zajímavým neoslní a dovezou vás průměrnou rychlostí a mají dobrou výdrž zadního nárazníku, když se o vás někdo otře. Pak ale existují vozy, které jejich tvůrci dotáhli k dokonalosti. Nebo je spíše navrhli jako kdyby neměl být zítřek a jediný existující nápoj byla tequila. A o to víc je milujeme.
Bláznivý rok Ferrari. Automobilka proměnila sázku na pět nových modelů a trhla prodejní rekordy
Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari loni poprvé ve své historii dodal zákazníkům přes deset tisíc vozů - konkrétně 10 131. To je o 9,5 procenta více než v roce 2018. Čistý zisk firmě sice klesl o 11 procent na 699 milionů eur (17,6 miliardy korun), značka s černým hřebcem ve znaku ale zlepšila výhled pro letošní rok.
Miláček Mr. Beana a mnoha dalších. Poslední originální Mini sjelo z výrobní linky před 20 lety
Mini, jednoduchý vůz s výbornými jízdními vlastnostmi a nadčasovým designem, který se zařadil mezi ikony automobilového průmyslu, se vyráběl od roku 1959 až do 4. října 2000. Za tu dobu vzniklo skoro pět a půl milionu exemplářů tohoto jen něco málo přes tři metry dlouhého auta, které ukázalo cestu, jakou se u malých vozů časem vydala většina značek.