Finta proti stagflaci už ztrácí na síle, na úroky dvacet procent pomalu zapomeňte
Kam s penězi? Zodpovězení otázky se stává ještě zapeklitější. Ještě donedávna si šlo v rámci takzvaných decentralizovaých financí (DeFi) přijít úročením digitální obdoby dolarů až na dvacetiprocentní roční výnos. Podobné projevy časů hojnosti v této odnoži světa kryptoměn ale pomalu končí. A někde už snižování výnosů dostalo jasný termín. To ale ještě neznamená, že odvážlivcům bez výraznější averze k riziku nebudou DeFi i nadále nabízet zajímavé příležitosti.
Tento kryptotrend se otáčí v tu nejnevhodnější dobu. Zatímco centrální banky zvyšují úrokové sazby, některé mimořádně lukrativní DeFi protokoly úroveň výnosů snižují. A to vše v době, kdy některým ekonomikám hrozí značně nepříjemná kombinace minimálního ekonomického růstu a mimořádně vysoké inflace.
Utéct před stagflací s penězi do DeFi představuje jednu z alternativ ponechání prostředků na bankovním účtu nebo investic do akciových fondů.
Proč stagflace představuje investiční peklo? Vysvětlí Jaroslav Bukovský. Podívejte se na video:
Z(a)tracená čísla 7.4.
• Videohub
Vždyť ještě koncem dubna si bylo možné přijít na pravidelně vyplácených úrocích z takzvaného stablecoinu (virtuální měny pevně svázané s kurzem dolaru – pozn. red.) na 19,55procentní roční výnos. Co takové finanční dobrodružství obnášelo a obnáší?
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!