Kryptoměnový špás Patrika Tkáče přerůstá ve velký byznys. Jeho mince podražila o stovky procent

Investor a spolumajitel finanční skupiny J&T Patrik Tkáč na konferenci e15 s názvem Shifts

Investor a spolumajitel finanční skupiny J&T Patrik Tkáč na konferenci e15 s názvem Shifts Zdroj: Michaela Szkanderová e15

Jaroslav Bukovský

Když investor a spolumajitel finanční skupiny J&T Patrik Tkáč před třemi lety v bratislavské čtvrti Devín představoval koncepci bonusů za zákaznickou loajalitu ve formě kryptoměn, působilo to skoro jako komorní science fiction. Na byznysovém půdorysu provinční samoobsluhy tehdy představil kryptoměnu DevX, pro kterou zároveň i stvořil burzu. Kryptoměna „navázaná na chleba“ ale mezitím začala postupně žít svým vlastním životem a její kurz začal růst. A to výrazně. Jen za poslední rok se alespoň podle webu Devx.sk, který poskytuje informace o vývoji kurzu měny, mince podražila na více než čtyřnásobek. Kryptomince zároveň vyrostla ze svého potravinového hnízda a momentálně se za ní dá koupit už zdaleka nejen víkendový nákup jídla, ale třeba i byt. Přesněji řečeno byt z dílny Patrika Tkáče.

Patrik Tkáč existenci kryptoměny zdůraznil v minulém týdnu na konferenci e15 Shifts. Její historie sahá do podzimu 2021, kdy firmy a lidé spříznění s finančníkem otevřeli v Bratislavě prodejnu Potraviny od našich. Stálým klientům přitom nabídli bonus v podobě kryptoměny DevX. Zároveň dali do kupy investiční infrastrukturu pro obchodování se samotnou mincí.

„DevX zatím zhodnotil o přibližně 800 procent za dva roky. Zatím ho málo lidí prodává i nakupuje, ale cena si našla stabilní úroveň. Už nyní platí, že kdo si podržel DevX od začátku, tak má rohlíky na celý život zadarmo,“ slavil už letos počátkem roku na svém facebookovém profilu Patrik Tkáč úspěch „své“ kryptoměny. Od ledna přitom podle zmiňovaného portálu fungujícího jako burza zhodnotil ještě na další dvojnásobek. 

„DevX vyjadřuje míru důvěry vůči mně, mé rodině, mým aktivitám a mým lidem,“ definuje kurz měny samotný Tkáč. Potraviny od našich se tak ke svým zákazníkům obrací i jako k investorům. V únoru letošního roku tak například autoři na facebookových stránkách projektu upozorňují na povinnost podávat v souvislosti s existencí kryptoměny daňové přiznání.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!