Radovan Vávra zanevřel na bitcoin a dno kryptoměny je zase blíž | E15.cz
Štítek Premium

Radovan Vávra zanevřel na bitcoin a cenové dno se zase o něco přiblížilo

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: E15
Jan Vávra

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
2

Končí týden, který byl ve světě kryptoměn opět mimořádně zběsilý. A to i na domácí scéně. Do velkých potíží se dostala platforma Xixoio a krátce předtím se nechal známý investor Radovan Vávra slyšet, že ho bitcoin zklamal a kryptoměna nemá žádnou valnou budoucnost. Vávrova kritika ale momentálně není tou největší výzvou, se kterou se musí držitelé bitcoinu vypořádat. Ne že by na podobná slova a zatracování bitcoinu nebyli zvyklí. Obvykle to přichází v době, kdy se kryptoměna dostala či brzy dostane na lokální cenové dno.

V rozhovoru pro Bulios Vávra prohlásil, že je bitcoin mrtvý projekt. Následné události ale ukázaly, že v ohrožení je spíš budoucnost Xixoio – platformy, kterou Vávra ve stylu královny Koloběžky propagoval-nepropagoval.

On sám se sice stylizuje spíše do role „Marušky“, která chtěla jen využít služeb firmy Xixoio, přesto neměl problém v minulosti vystupovat na tiskové konferenci po boku šéfa Xixoio Richarda Watzkeho. Vávra nyní svou roli v možné propagaci projektu bagatelizuje.

Největší chyby při investici do krypta. Shrnuje je video, podívejte se:
Video se připravuje ...
Pět způsobů, jak přijít o vše na kryptoměnách

Bitcoinová komunita mu kromě toho ještě ráda předhazuje, jak málo dávají v čase investorovy rady ohledně bitcoinu smysl. Tu věštil bitcoinu cenovku přes 100 tisíc dolarů, pak by kupoval dětem kryptoměnu pod stromeček na dlouhodobé držení a nyní, když je cena virtuální měny mimořádně nízko, tak ji pro jistotu zatratil.

Kdo se těmito radami inspiroval, snadno se mohl dostat do situace, kdy bitcoin přikupoval na jeho cenovém vrcholu a prodával v době jeho brutálního poklesu. Není moc spolehlivějších receptů, jak o svoje peníze přijít. Po končícím týdnu nabitém událostmi nejspíš už tolik lidí nebude brát postoje Radovana Vávry tolik vážně.

Teď ale na serióznější notu. Dění v České republice je z pohledu cenového směřování bitcoinu prakticky zanedbatelné. Lokální cenové dno se nejspíš přiblížilo – možná už dokonce podle optimistů nastalo –, ale ne kvůli tomu, co

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery