Tether posílil svou pozici, investor Vávra mu předpovídá kolaps | e15.cz
Štítek Premium

Tažení regulátorů posílilo stablecoin, kterému investor Vávra předpovídá kolaps

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: shutterstock
Jan Vávra

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americké úřady se v poslední době rozhodly pořádně podívat na to, za jakých podmínek vlastně mohou tamní firmy vydávat své vlastní virtuální měny navázané na kurz dolaru. Podmínky to mají být přísnější než dosud a na vývoji kryptotrhu je to znát. Posiluje váha off-shore virtuální měny tether, kterou část skeptiků označuje za časovanou bombu světa kryptoměn.

Divoké dění kolem stablecoinů shrnul poslední díl Týdne v kryptu: Newyorské oddělení finančních služeb NYDFS si došláplo na společnost Paxos, která pro největší světovou kryptoburzu Binance vydávala jeden z největších stablecoinů BUSD.

Paxos musel s vydáváním nových mincí ihned přestat. Důvod? Prý existují nevyřešené problémy týkající se dohledu nad vztahem s Binance. Následně Wall Street Journal informoval, že Komise pro cenné papíry (SEC) plánuje Paxos žalovat, protože se podle nich jedná o cenný papír.

Co si myslet o tetheru? Bitcoinový evangelista Kicom ve videu rozebírá důvěryhodnost stablecoinu:
Video se připravuje ...
Únorová kryptoporadna

Byly to právě stablecoiny jako BUSD nebo USDC vydávané americkými firmami, které měly postupně nahradit roli kontroverzního tetheru (USDT). Po zásahu regulátorů to ale vypadá, že otázka systémového rizika pro krypto v podobě Tetheru a stejnojmenné virtuální měny zůstává aktuální.

Zatímco tržní kapitalizace BUSD mezi stablecoiny od začátku roku klesla z více než šestnácti miliard dolarů na dvanáct, hodnota USDT v oběhu mírně vzrostla na

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery