Akcie Facebooku poprvé překročily hranici 40 dolarů | E15.cz

Akcie Facebooku poprvé překročily hranici 40 dolarů

Akcie Facebooku poprvé překročily hranici 40 dolarů
Akcie Facebooku od vstupu na burzu
• 
ZDROJ: Yahoo Finance

ČTK

Cena akcií největší světové internetové sociální sítě Facebook dnes poprvé uzavřela nad hranicí 40 dolarů. Od 24. července, kdy firma zveřejnila překvapivě příznivé čtvrtletní výsledky, tak stoupla již o 53 procent.

Akcie Facebooku vstoupily na burzu 18. května 2012 s cenou 38 dolarů za kus. Loni v září se jejich cena kvůli obavám o vyhlídky podniku propadla až na 17,55 dolaru. Dnes si akcie připsaly více než pět procent a uzavřely na 40,55 dolaru.

Facebook se v poslední době snaží podpořit své příjmy z reklamy na mobilních zařízeních, jakou jsou chytré telefony a počítačové tablety. V letošním druhém čtvrtletí firma vydělala 333 milionů dolarů (6,4 miliardy Kč) po ztrátě 157 milionů dolarů ve stejném loňském období.

Firma v uplynulých měsících představila řadu nových produktů a změn. Upravila například svůj novinkový kanál News Feed, který uživatelům poskytuje přísun novinek od „přátel“ nebo ze zvolených webových stránek. Jeden z nejviditelnějších prvků Facebooku má být díky změnám vizuálně bohatší a více zaměřený na mobilní přístroje.

Společnost rovněž představila soubor aplikací s názvem Home pro chytré mobilní telefony založené na nejpoužívanějším operačním systému Android. Nový software má hlouběji propojit nejpopulárnější sociální síť světa s mobilním telefonováním.

Akcie Facebooku od vstupu na burzu

Akcie Facebooku od vstupu na burzuAkcie Facebooku od vstupu na burzuAutor: Yahoo Finance

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!