Apple pracuje na levném telefonu | E15.cz

Apple pracuje na levném telefonu

Apple pracuje na levném telefonu
Tim Cook (Profimedia)
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK
nos

Americký technologický gigant Apple pracuje na levnější verzi svého populárního chytrého telefonu iPhone. Ta by mohla být uvedena na trh v příštím roce.

Apple bojuje s korejskou konkurencí o trh chytrých telefonů. Nyní podle informací listu Wall Street Journal připravuje novinku, kterou chce oslovit méně majetné uživatele, kteří si jeho aktuální telefony nemohou kvůli vysoké ceně koupit. Nové levnější zařízení by se mělo podobat současným iPhonům, ale mělo by využívat levnější materiály.

Americká firma nyní na trhu s chytrými mobilními telefony soupeří zejména s jihokorejskou společností Samsung Electronics. Levná a stále kvalitnější konkurence však přichází i z Číny. A právě obří čínský trh chce Apple sytit.

Vývoj akcií Apple

Graf 9. 1. 2013.Graf 9. 1. 2013.Autor: nosek.mn@gmail.com

Proto šéf amerického technologického gigantu Tim Cook Čínu znovu navštívil. Jedná se již o druhou návštěvu v poměrně krátké době necelého roku. Čína je totiž pro Apple nejrychleji rostoucím trhem a druhým největším trhem po USA. Cook se v Číně schází s firemními partnery a vládními činiteli, uvedla mluvčí firmy v Číně Carolyn Wuová. .

Nejdůležitější je dohoda s operátory

Apple loni v Číně otevřel řadu prodejen Apple Store a nyní jich má v zemi sedm. Minulý měsíc firma prodala na čínském trhu během prvních tří dnů prodeje přes dva miliony svých nejnovějších telefonů iPhone 5, což byl dosud nejúspěšnější debut iPhonů na čínském trhu.

Navzdory silnému růstu prodeje však bude podle analytiků záviset dlouhodobý úspěch Applu na čínském trhu na tom, zda se firmě podaří sjednat dohodu o prodeji svých telefonů s největší tamní telekomunikační společností China Mobile. Apple v Číně své přístroje vedle prodejen Apple Store prodává přes operátory China Unicom a China Telecom. China Mobile má však více než dvakrát tolik zákazníků než oba dva ostatní operátoři dohromady.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!