Areál rozestavěné Šutky se mění | E15.cz

Areál rozestavěné Šutky se mění

Dostavba plaveckého areálu Šutka v Troji začala demolicemi letitých železobetonových konstrukcí, průzkumem pozemku, vyčištěním stavby a jejím zabezpečením.

Stavební povolení by projekt mohl získat již na podzim letošního roku.

Město počítá, že si Pražané ve zbrusu novém padesátimetrovém bazénu zaplavou do tří let. Studie rozvoje lokality navíc v těsném sousedství stávajícího objektu počítá s vybudováním areálu s venkovními bazény. Letos budou projektanti připravovat podklady pro získání stavebního povolení.

„Předpokládáme, že bychom stavební povolení mohli získat letos na podzim.

Ihned poté můžeme vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby a počítáme, že práce by mohly začít na jaře příštího roku, samozřejmě v závislosti na finančních prostředcích města,“ říká Pavel Klega, náměstek pražského primátora.

#####Z historie Šutky

Železobetonové torzo areálu s 50metrovým bazénem stojí v Praze 8 od roku 1987.

Stavba se několikrát zastavila, naposledy v roce 1996 kvůli restituci některých pozemků. Ty město nakonec za 30 milionů vykoupilo, ale práce se znovu nerozjely.

Praha nejprve marně hledala schopného soukromého investora a nakonec se rozhodla na jaře roku 2002 dostavět bazén z městských peněz. Vloni město představilo studii, která posuzuje realizaci dostavby plaveckého areálu Šutka s možností využití areálu jak pro rekreaci občanů, tak pro potřeby případných olympijských her.

#####Krytý bazén a venkovní koupaliště

V první fázi město zhruba do tří let dostaví stávající objekt Šutky s padesátimetrovým krytým bazénem a hledištěm pro zhruba 400 osob a s dětským výukovým bazénem. Celkové náklady se odhadují zhruba na 350 milionů korun. Provoz je plánován celoroční. Letos půjde na Šutku 18 milionů korun.

Veřejnost by nekryté koupaliště mohla začít využívat okolo roku 2010. „Až poté přijde na řadu zhruba sto osmdesát tisíc metrů čtverečních okolních pozemků. Budeme hledat jejich nejvýhodnější komerční využití, aby výnosy z prodeje či pronájmů pokryly z velké části investici do plaveckého areálu,“ vysvětlil záměry města Pavel Klega.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!