Centrum Dobřichovic nabídne nové možnosti bydlení | e15.cz

Centrum Dobřichovic nabídne nové možnosti bydlení

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dobřichovice jsou středně velkou obcí s téměř třemi tisíci obyvatel, historickým centrem ze 17. století a v posledních letech i s výrazně se měnící podobou. Obec překonala své vnímání jako pouhého letoviska Prahy a stává se díky svému příjemnému prostředí a vynikající dostupnosti velmi poptávaným místem k trvalému bydlení pro ty, kteří sice v Praze pracují, ale dávají přednost klidnější lokalitě pro svůj domov.

Přímo uprostřed Dobřichovic je připravena výstavba dalších nových bytů v rámci projektu polyfunkčního domu Berounka. Developerem tohoto projektu je společnost DOB-INVEST. Bytový dům s obchodním názvem „Berounka” nahradí v centru obce částečně starou a již dlouho nevyhovující zástavbu, částečně vznikne na volných pozemcích. Objekt uzavře prostor nově vybudovaného Palackého náměstí, jen pár kroků od polyfunkčního domu směrem k řece je historické centrum Dobřichovic, kterému vévodí zámek. Stejně blízko je to i k upraveným břehům Berounky. Na druhé straně projekt Berounka přímo navazuje na další již postavené objekty stejného developera, které slouží jak k bydlení, tak pro zajištění služeb - například lékařské ordinace, lékárna, pobočka České pošty, pizzerie apod.

#####Dominantou stavby bude věž

Nová budova bude rozčleněna na tři části a zachová se tak ráz původní zástavby, která se sestávala ze tří domů. První část bude tvořit úzký dům využívající celou hloubku parcely a zakončený sedlovou střechou. Druhá část vytvoří půdorysný meandr a svým tvarem vytvoří dva polouzavřené prostory. Forma meandru umožňuje dobré osvětlení bytů, protože nevytváří hluboké dispozice a zároveň efektivně využívá plochu pozemku. Střední část je částečně zakončena sedlovou střechou a částečně plochými střechami.

Ulici 5. května, podél které bude dům postaven, rozšiřuje o nové podloubí. Třetí částí bude věž, která se stane dominantou nejen samotné stavby, ale i náměstí, jehož prostor uzavírá. Nárožní stavby v městském prostředí jsou tradičně architektonicky výraznější, stejně by měla působit i tato soudobá stavba. Věž je na střední část napojena úzkým krčkem chodby s výtahem tak, aby s ní netvořila jeden velký blok. Stěny jsou promodelovány zapuštěnými okny a prosklenými arkýři. Aby věž působila dynamicky, rozšiřují se dvě její stěny mírně vzhůru.

#####Byty doplní lodžie, balkony a terasy

Objekt je podsklepený. V prvním podzemním patře bude stání pro 17 aut, sklepní kóje, centrální kotelna a přípojková místnost. Auta budou do podzemního podlaží dopravena průjezdným autovýtahem. V prvním nadzemním podlaží bude dalších pět stání, řazených kolmo k průjezdu. Součástí ceny bytu je garážové stání a sklep. Byty nad 100 metrů čtverečních mají dokonce v ceně garážová stání dvě. Mimo hlavního vstupu do bytového domu bude v přízemí také šest malých komerčních prostorů bezbariérově přístupných z ulice.

Jeden z komerčních prostorů bude propojen soukromým schodištěm s druhým nadzemním podlažím a bude zde umístěna galerie. Další nadzemní podlaží budou obytná a nabídnou celkem 19 bytů. Jejich velikost se bude pohybovat od 1+kk až po 4+kk, součástí jednoho z domů bude i ateliér. Některé byty budou doplněny o lodžie, balkony nebo terasy. Nové byty poskytnou vysoký standard, samozřejmostí budou dřevěná okna, dveře s obložkami či dřevěné podlahy v obývacím pokoji. To nejzajímavější na konec – ceny bytů se budou pohybovat již od 53 tisíc za metr čtvereční obytné plochy (cena včetně garážového stání i DPH).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video