Chrudim se od dna tabulky neodlepila

Dvanáct zápasů a pouze jedno vítězství. Hokejisté HC Chrudim jsou v první lize beznadějně poslední.

Dlouho to vypadalo, že se chrudimští hokejisté do letošní prvoligové soutěže ani nepřihlásí. Také proto začali s přípravou na sezonu o několik týdnů později, než ostatní týmy a svůj handicap stále nedohnali.
Ve dvanácti odehraných kolech nasbírali pouhých šest bodů a v soutěži už nenajdete horší tým.
Svoji šanci odlepit se od dna tabulky propásli v posledním zápase. Na ledě do té doby předposledních Benátek nad Jizerou prohráli 3:4, po třetinách 1:2, 2:1 a 0:1. „Začali jsme dobře a dali jsme první gól. Jenže potom jsme nevyužili dvojnásobnou přesilovku a soupeř postupně třemi góly vývoj zápasu otočil,“ říká chrudimský trenér Pavel Rohlík.
Za stavu 1:3 se trenéři rozhodli dát týmu nový impuls a Adama Svobodu nahradil v brance Filip Landsman.
Hráče změna probrala a Radil se Sýkorou ještě ve druhé třetině skóre vyrovnali. Tři důležité body ale nakonec skončily na ledě Středočechů. Ve 42. minutě se utrhl do rychlého protiútoku Michal Pabiška. Marek Zukal ho sice zastavil, ale pouze za cenu nedovoleného zákroku a z následného trestného střílení samotný Pabiška vystřelil domácím důležitou výhru. „Třetí třetina byla vyrovnaná. Zápas rozhodla naše chyba, když jsme hasili nebezpečí za cenu faulu. V závěru už jsme se na větší nápor nezmohli,“ přiznává chrudimský kouč.

Krizi se pokusí zastavit proti Písku

Chrudim tak na další vítězství čeká od 15. září, kdy v prvním kole porazila Litoměřice. Od té doby bodovala pouze ve třech zápasech za porážky v prodloužení nebo v samostatných nájezdech. Orly sráží především mizerná defenzíva. Ve dvanácti zápasech inkasovali už pětačtyřicetkrát a také v této statistice jsou poslední.
„Teď jsme prohráli velice důležitý zápas a asi z toho vyvodíme nějaké důsledky,“ naznačuje možné zemětřesení Pavel Rohlík.
Zda pomůže se uvidí už dnes, kdy Chrudim hostí od 17.00 čtrnáctý Písek.