Číňané masově kupují na internetu podpěrku pro spánek na cestách | E15.cz

Číňané masově kupují na internetu podpěrku pro spánek na cestách

Doprava v Číně, ilustrační foto
Doprava v Číně, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Číňané ve velkém kupují zcela nový produkt, nazvaný „spací podpěrka“. Konstrukce dvou nastavitelných podpěrek pro hlavu a hrudník má majiteli umožnit vyspat se pohodlně kdekoliv. Výrobek nabízí internetový obchod Tchao-pao a podpěrka se prý prodává sama, protože mnoho Číňanů čekají mnohasetkilometrové cesty za rodinami, aby oslavili nadcházející čínský Nový rok.

Nový vynález, který je podle výrobců údajně vyroben podle potřeb lidského těla, stojí na internetu kolem 100 až 200 jüanů (asi 320 až 620 korun).

„Od té doby, co mám spací podpěrku, jsem se z žádné cesty nevyděsil,“ řekl nejmenovaný majitel žhavé novinky.

Lidé by se ale neměli spoléhat pouze na podložku, říkají lékaři, mít hlavu i hrudník v předklonu po dobu několika hodin prý není zdravé. „Může to namáhat krk, zvláště těm, kteří s tím už mají problém. Ohýbání krku může zapříčinit i jiné zdravotní problémy,“ cituje ortopeda Čang Č'-š' zpravodajský portál China.org.cn.

Takzvané jarní svátky, čínský Nový rok, byly podle China.org.cn překřtěny na „největší světovou migraci roku“. Letos pohyblivé jarní svátky začínají 10. února a čínské dráhy očekávají na 225 milionů pasažérů. Bilance počtu svátečních cestujících se každoročně zvyšuje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video