CPI koupilo od PPF 19 kancelářských budov za 5,4 miliardy korun | E15.cz

CPI koupilo od PPF 19 kancelářských budov za 5,4 miliardy korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní skupina CPI dokončila dosud největší akvizici letošního roku, nákup 19 kancelářských budov z majetku skupiny PPF. Za nemovitosti v krajských městech a Praze zaplatila téměř 5,4 miliardy korun. Dosavadní kancelářské portfolio CPI Group se tím rozrostlo na celkových 180 tisíc metrů čtverečních. „Transakce je velice rozmanitá co do majetkového složení, financování i právního zajištění. Jednání trvala téměř rok. V historii CPI Group jde o největší jednorázovou akvizici,“ uvedl k transakci generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

„Uvedené portfolio ideálně zapadá do naší investiční strategie, zahrnuje kvalitní objekty s dobrým nájemcem a dlouhodobým nájemním vztahem za přijatelných obchodních a finančních podmínek. Od financujících bank ČSOB a České spořitelny navíc přebíráme financování v původní podobě,“ uvedl k transakci Zdeněk Havelka. Zároveň nevyloučil ani další akvizice. „Nabídka na trhu se ale pomalu mění, nebudeme kupovat za každou cenu. Apetit a prostředky stále máme, budeme ale pečlivě vybírat.“

CPI Group se stala v loňském roce nejvýraznějším investorem na realitním trhu a na obdobné prvenství aspiruje i letos. Zásadní akvizice se dotkly právě segmentu kancelářských nemovitostí, jejichž objem po aktuální transakci vzrostl na celkových 180 tisíc metrů čtverečních. „S množstvím majetku stoupla i potřeba jeho správy. Posílili jsme jednotlivé týmy obchodu a správy majetku ve všech segmentech, chceme nájemcům garantovat osobnější přístup a efektivní řešení jejich požadavků,“ podotkl Havelka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video