Čtyřicet procent zisků mezi 150 nejbohatšími firmami v Silicon Valley má Apple | E15.cz

Čtyřicet procent zisků mezi 150 nejbohatšími firmami v Silicon Valley má Apple

Čtyřicet procent zisků mezi 150 nejbohatšími firmami v Silicon Valley má Apple
Silicon Valley
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Patrick Nouhailler via Flickr

Živě.cz
Stanislav Janů

Ze zisků 150 nejbohatších firem v Silicon Valley patří 40 procent technologické firmě Apple. Uvedl to San Jose Mercury News, který účetnictví největších firem porovnává.

Za celý rok 2015 Apple vykázal čistý zisk ve výši 53 miliard dolarů, což je více než trojnásobek příjmů Alphabetu, tedy Googlu. Tržby potom stouply na částku 234 miliard dolarů – více než utržily společnosti Alphabet, Intel a HP dohromady.

Porovnání desíti nejbohatších firem v Silicon Valley. Data jsou za celý rok 2015

Porovnání desíti nejbohatších firem v Silicon Valley. Data jsou za celý rok 2015Porovnání desíti nejbohatších firem v Silicon Valley. Data jsou za celý rok 2015Autor: Repro Živě.cz

Žebříček také srovnává počty zaměstnanců. Pro Apple pracuje 110 tisíc lidí, pro Intel 107 tisíc a největším zaměstnavatelem mezi stopadesáti firmami je Hewlett Packard Enterprise. Tam je zaměstnáno 240 tisíc lidí.

Apple nepřekvapivě disponuje také nejvyšší hotovostí, která v roce 2015 stoupla na částku 205 miliard dolarů, tedy necelých 5 bilionů korun. To je mimo jiné více než dvojnásobek veřejného dluhu Česka.

Článek vyšel na webu Živě.cz

Autor: Živě.cz, Stanislav Janů
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!