Cuvéé Barborka, Sukov, burčák. Vinaři „ctí“ Kosmase | E15.cz

Cuvéé Barborka, Sukov, burčák. Vinaři „ctí“ Kosmase

Kubelka Aleš

Dobrá zpráva pro milovníky vína (nejen) z Kutnohorska. Vinaři od svaté Barbory oprášili zašlou slávu.

„Neználek“ české vinařské historie má víno spojené s jižní Moravou, možná i s okolím Mělníka. Chyba. První dochovaná písemná zmínka o vinařství ve střední Evropě je stará skoro devět set let a váže se ke kutnohorským vinicím.
„Píše se o nich v Kosmově kronice,“ tvrdí Lukáš Rudolfský, vinař a majitel kutnohorské společnosti Vinné sklepy. Firma vlastní na Kutnohorsku dvaadvacet hektarů vinic. Co nevidět na nich začne sklizeň.
Vinařství se u Rudolfských dědilo po generacích, otec Lukáše Rudolfského měl vinotéku v Jaroměři. „Před osmi lety jsme se dozvěděli o vinohradech u Kutné Hory a s bratrem se rozhodli část z nich odkoupit. Vinařství na Kutnohorsku má obrovskou tradici, tak proč ji neoprášit,“ říká Rudolfský. Jeho firma ročně vyprodukuje pětatřicet tisíc lahví vína.

Vysoký standard

První zastávkou na vinařské exkurzi je vinohrad Sukov s desítkami různých odrůd. Na periferii Kutné Hory tvoří spolu s výhledem na chrám svaté Barbory až pohádkovou vinařskou kulisu. „A támhle vedle vzniknou další vinice,“ ukazuje Rudolfský na nedalekou pláň. Vinařství na Kutnohorsku se i díky němu probudilo z doby temna. „Zdejší vinaři nasadili výsadbou nových vinic obrovské tempo. A nejde jen o Kutnou Horu, ale také o Vinaře či Kačinu,“ říká předseda Cechu českých vinařů Jiřího Čábelka.
„Cenné je zdejší úrodné podloží. Dá se srovnat s Alsaskem,“ zmiňuje Rudolfský vinařsky proslulou oblast ve Francii, když prochází terasami vinných keřů. A vypráví dál. O vlivu fází Měsíce na růst vinné révy, o tom, že jeho společnost hospodaří v systému ekologického zemědělství, nebo že nejpozději dozrává rulandské modré. A na adresu blížícího se vinobraní prohodí: „Sklízet začneme zhruba za měsíc. A jakou čekáme úrodu? Necháme se překvapit, jak se říká: září víno vaří,“ pronese Rudolfský. Je však nejspíš bláhové myslet si, že by se letošní ročník nevyvedl. „Kutnohorské víno si drží vysoký standard. Není důvod myslet si, že jen tak opadne,“ lichotí kutnohorským vinařům Čábelka.
Vinobraní však předchází perný rok pro desítky lidí. Počátkem roku se keře stříhají do jednoho prutu, následuje vyvazování ke drátům a podlom. V červnu začne réva kvést, vylamují se zálysky. Keře se „dolistovávají“, aby byly lépe odvzdušněné. V červenci přijde na řadu sečkování, při němž se letorosty zkracují, aby se podpořil růst hroznů. „A dvacátého srpna zarážíme horu. To je den, kdy se vinice na měsíc zamkne a nikdo do ní nesmí. Aby měly keře klid na dozrání,“ vysvětluje Rudolfský. Letošní úrodu tradičně zahájí burčák. „Jde vlastně o zkvašený mošt. Bude za pár dní,“ říká Rudolfský a přidá pozvání ke „koštu“.
Jestli u Sukova duše romantika jásá, při další zastávce se rozplývá. Půlhektarový vinohrad zkrášluje centrum Kutné Hory pár metrů od její dominanty – chrámu svaté Barbory. „Vinice tady stála už před tři sta lety, pak se odsud z různých důvodů vytratila. Odkoupili jsme ji před dvěma lety a vysadili tu odrůdy Rulandské modré a Tramín bílý,“ říká majitel.

Válka a chmelnice

Hlavní úpadek vinařství kolem Kutné Hory nastal v období třicetileté války (1818–1848). Na místech, kde stávaly vinice, se začaly pěstovat jiné plodiny. „Vzkvétalo spíš pivovarnictví, které nebylo tak nákladné. Ve 20. století se zase pěstovali ekonomicky výhodnější plodiny, tedy viděno úhlem pohledu socialismu. V tehdejším Československu došlo kvůli snaze o co nejvyšší sklizeň k uniformitě vyráběných vín,“ tvrdí Rudolfský.
Kutnohorští vinaři distribuují své produkty do vinoték či menších obchodů. „Chceme si zachovat originalitu, ve velkoobchodech nejsme. Kromě Kutné Hory dodáváme vína do Čáslavi, Poděbrad, Nymburka, Prahy a do Královéhradeckého kraje,“ říká manažerka prodeje Hana Bendová.
Coby důkaz kvality kutnohorského vína slouží desítky zarámovaných diplomů a ocenění. „Úplně nejvíc si cením dvou diplomů z národního Salonu vín, kam se každoročně dostane jen stovka těch skutečně nejlepších vzorků vín,“ říká Rudolfský. „Cuvéé Barborka je specifické víno, ocenění si zaslouží,“ tvrdí Libor Nazarčuk, semifinalista mistrovství světa v someliérství.
O návratu kutnohorského nápoje do vinoték zvučných restaurací se mohou zájemci přesvědčit příští víkend, kdy se coby součást Svatováclavských slavností v Kutné Hoře uskuteční oslava vinobraní. „Po našem vínu hlava nebolí. Tedy, ještě nám to nikdo ze zákazníků neřekl,“ tvrdí s úsměvem Rudolfský.

Autor: Kubelka Aleš
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!