DB Schenker otevře nový terminál v Pardubicích | E15.cz

DB Schenker otevře nový terminál v Pardubicích

Společnost DB Schenker v rámci rozšiřování své logistické sítě postaví v Pardubicích nový terminál, který bude sloužit mimo jiné jako evropské distribuční centrum pro několik významných nadnárodních firem.

Lokalita v Pardubicích-Semtíně byla vybrána na základě ideální polohy významného dopravního uzlu s kvalitní infrastrukturou.

Terminál bude dokončen v polovině roku 2009 a nabídne v horizontu dvou let okolo 100 nových pracovních míst.

Jedná se již o čtvrtý nový terminál, který společnost DB Schenker od roku 2005 v ČR otevře. Výstavbu logistického centra zajišťuje developerská společnost D+D Real, s. r. o. „Velmi si cením toho, že společnost DB Schenker dala přednost výstavbě nového terminálu na nevyužité ploše současné průmyslové zóny před stavbou na zelené louce a také skutečnosti, že plánuje do pěti let převést většinu přeprav ze silnice na železnici,“ uvedl zástupce hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

#####Centrum pro silnici i železnici

#####Realizace v několika etapách

Areál bude sestávat z několika hal obsluhovaných jak kamionovou, tak železniční dopravou a nabídne v konečné fázi zhruba 60 tisíc m2 skladových ploch a dalších přibližně 30 tisíc m2 ploch kontejnerového překladiště, odstavná parkoviště pro kamiony, nově vybudované vlečkové koleje, moderní administrativní zázemí atp. Celý projekt bude realizován v několika etapách. První etapa skončí v pololetí 2009, další budou dokončovány postupně podle potřeby nájemce. Plánované dokončení celého projektu je v roce 2011. Předpokládané náklady celého projektu se blíží jedné miliardě korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!