Experty zaráží brutalita hackerů. Útoky se rozšíří i na firmy mimo USA | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Experty zaráží brutalita hackerů. Útoky se rozšíří i na firmy mimo USA

Experty zaráží brutalita hackerů. Útoky se rozšíří i na firmy mimo USA
Kdo tu špehuje?
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK

V příštím roce se rozšíří cílené útoky kyberzločinců na obchodní a finanční instituce mimo USA. Hackeři zjistili, že mohou úspěšně napadat cíle po celém světě. Vyplývá to z prognózy antivirové firmy Trend Micro.

„To, co se dnes děje, není velkým překvapením. Spíše nás zaráží rychlost a brutální prostředky, které kyberzločinci používají při krádežích informací,“ uvedl technický ředitel Trend Micro Raimund Genes.

Po úspěchu cílených útoků čínských a ruských kyberzločinců se k cíleným útokům jako mnohem praktičtější metodě, jak si v nějaké organizaci vytvořit výchozí opěrný bod, podle Genese uchýlí spousta dalších hackerů z jiných zemí.

Hackeři v zemích jako Vietnam, Velká Británie a Indie budou používat cílené útoky ve větší míře proti netradičním zemím, jako se to stalo nedávno v případě organizací se sídlem v Malajsii a Indonésii.

Zostřené útoky na banky

Bezpečnostní hrozby týkající se bankovních systémů se budou nadále zostřovat, neboť se objeví více unikátních kyberútoků proti finančním institucím. Bankovní a finanční instituce budou nuceny implementovat u svých online služeb dvoufaktorovou autentizaci.

Více kyberzločinců bude rovněž působit v rámci takzvaných darknetů a exkluzivně přístupných fór, kde se sdílejí a prodávají nelegální kybernetické informace a zboží. Zvýšená kybernetická aktivita se promítne do kvalitnějších, rozsáhlejších a úspěšnějších hackerských nástrojů a pokusů.

Zacílení na Android

Hackerské nástroje se budou zaměřovat na platformu Android, neboť mobilní zranitelnosti budou hrát při potenciálním infikování zařízení významnější roli. S novými mobilními platebními metodami přijdou nové hrozby, varuje firma Trend Micro.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!