Hannoverský veletrh CeBIT láká na Snowdena i hackera Mitnicka | e15.cz

Hannoverský veletrh CeBIT láká na Snowdena i hackera Mitnicka

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na 200 tisíc návštěvníků očekávají v těchto dnech organizátoři veletrhu výpočetní techniky CeBIT. Největší akce svého druhu začala v neděli v německém Hannoveru. Veletrh ve zbývajících dnech láká mimo jiné na "celebrity" technologického světa - whistleblowera Edwarda Snowdena nebo známého hackera Kevina Mitnicka.

Kevin Mitnick, známý více než stovkou útoků na sítě NSA a ministerstva obrany USA, ve čtvrtek promluví o aktuálních kyberbezpečnostních hrozbách. Muž, jehož pirátská minulost dostala na pět let do vězení, slibuje i živou demonstraci hackerského útoku.

Edward Snowden, dalších z „celebrit“, ze zřejmých důvodů nebude na veletrhu přítomen fyzicky. Ve středu se však zúčastní online diskuze spolu s americkým novinářem Glennem Greenwaldem.

Téma ročníku: technologie v průmyslu

Tématem letošního CeBITu je rostoucí využití výpočetní techniky v průmyslových procesech. Německo vidí v posílení digitálních technologií v průmyslové výrobě příležitost ke zvýšení konkurenceschopnosti svých firem. „Průmysl 4.0“, jak je nový způsob produkce označován, předpokládá propojení jednotlivých strojů, které spolu dokážou při výrobě komunikovat. To by usnadnilo lidem manuální práci přímo ve výrobě, na základě získaných dat by navíc bylo možné průběžně hledat způsoby, jak ještě zvýšit efektivitu průmyslu.

Společně se vstupem informačních technologií do výroby ale roste hrozba průmyslové špionáže. CeBIT se bude věnovat i tomuto riziku, mezi významná témata na veletrhu tak budou patřit možnosti kódování dat. Odborníci budou jednat zejména o zajištění údajů na internetových úložištích, která podniky využívají stále častěji.

Na veletrhu se představí zhruba 3300 firem ze 70 zemí světa. Druhou největší účast po Německu bude mít se zhruba 600 vystavovateli Čína, která je letos partnerskou zemí CeBITu. Během veletrhu se uskuteční na 1500 odborných přednášek a diskusí.

CeBIT se letos stejně jako loni zaměří spíš na experty a obchodníky v oboru než na počítačové nadšence. Tento formát CeBITu podle organizátorů prospívá, umožňuje mu snáz se vymezit proti jiným světovým veletrhům výpočetní techniky a lépe oslovit firmy, které hledají počítačová řešení pro svůj provoz.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery